| IloveUfrv a întrebat:

Îmi puteți recomanda va rog un psiholog bun din Iași cu un preț mai redus deoarece nu am posibilități materiale prea mari. Dacă puteți sa mi ziceți din propria experiența cum a fost și dacă chiar te ajuta. Mulțumesc. Funda

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Poti merge la consiliere gratuit, dacă ești elev/a si apelezi la psihologul școlar. Altfel, singura variantă este să te consulte un psihiatru, care te poate trata preventiv si te poate consulta gratuit, dacă lucrează cu cnas.
Poti incerca a doua variantă.

| IloveUfrv explică (pentru Donsavas):

Dacă voi merge la un psihiatru nu am nevoie de părinți? Fac 16 ani in 2 luni

| Donsavas a răspuns (pentru IloveUfrv):

Ai nevoie de acordul părinților ca sa mergi la orice medic. Psihiatria pediatrica se ocupa de minori.