| Gabi266 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cateva citate, orice fel.

Mersi anticipat. ( celor mai bune ofer funditabatting eyelashes )

Răspuns Câştigător
| andreuxxaa9095 a răspuns:

Sunt inofensivă, dar gândul meu e criminal

Viciul dăunează doar dacă nu iţi face plăcere

O singura scanteie si-am luat foc instantaneu

Lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea! day dreaming

Stii, decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat big grin

Pentru o clipa minciuna devine adevar

Triseaza si câstiga

Nu esti decat un pusti de bani gata, sponsorul e tati las` ca stie fata, cu masina in leasing te bagi la inaintare, dar mai ai cativa ani buni pana la achitare

Eu pierd dorinta de a avea ceea ce caut, tot cautand ceea ce doresc...

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

Sa nu crezi ca am tot...Inca imi lipsesc cateva... Sa nu crezi ca nu le voi avea intr'o zi!; x

Mint, sunt falsa, sunt egoista, iti zambesc desi imi esti indiferent, te ascult desi putin ma intereseaza ce imi spui, te intreb desi nu ascult raspunsurile tale

Aho! Aho, copii şi fraţi, Ochii din calculator nu-i luaţi, Pe messenger să intraţi, La prieteni să uraţi: La mulţi ani cu bucurie! Şi un BUZZ să îmi daţi mie, Sau ignore să-mi daţi din prima, Că n-am făcut bine rima, Ia ieşiţi din invizibil, Că doar eu sunt disponibil, Şi nu mai staţi voi cu BUSY, că n-ai treabă ai iluzii, Nu mai fi tu şmecher mare, Că ai status cu emoticoane, De imagini ce să zic... Parca-i fi un mare VIP, Cu DND nu mă lua, Că mă doare undeva, Dacă ţi-a plăcut mesajul nu îţi scărpina obrazul, Dă-l şi tu în continuare, Că doar ai o lista mare! AHO! AHO

Chiar daca e mica • Nu te juca cu ea • Ptr ca mereu a stiut si stie ce vrea!

Imi place vrajeala ta! Dar nu intelege greshit. Doar daca ti-am zambit... Nu inseamna ca m`ai vrajit!

Nu te supara daca l'ai vazut cu vreuna vreodata! La draq fata u esti cea m'ai importanta!
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca…tot ce poti face este sa fii o persoana iubita! …Restul.depinde de ceilalti.

Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca…Ci cu ceea ce poti tu sa faci.

Fiecare baiat rau are in suflet o fata buna! rolling on the floor

Nu numai ca vreau sa fiu iubita!; Vreau sa mi se si spuna!hee hee

Ma port asa frumos, si arat atat de bine! Altele'ar fi fost increzute daca ar atata ca mine laughing

E bine să nu-ţi mărturiseşti sentimentele. Ele trebuie păstrate în suflet, fără a le mărturisi la fiecare pas, căci atunci işi pierd valoarea.

Sufletul îţi vorbeşte prin sentimente. Ascultă-ţi sentimentele. Urmează-ţi sentimentele. Preţuieşte-ţi sentimentele.

Cand avem un sentiment fara speranta, o mare speranta ne mai ramane! Ca niciodata nu-l vom pierde! rolling eyes

Spui ca'i pustoaicaa si nu-ti placee asa... dar asa cum e ea ti-a furat inima!

Avantajul unei fete inteligente e ca poate sa faca pe proasta oricandhappy

In povestile mele poti fi ce personaj vreibatting eyelashes

Sa mor daca stiu ce e in capu` tau.

Esti jalnica si o stii prea bine nu ma ura ca sunt mai buna ca tine. uraste`ma ca prietenu` tau intoarce capul dupa mine chiar si atunci cand e cu tine! devil :X

Acum sunt mica, dar o sa ma fac mare :X Abia astept ziua in care o sa va calc in picioare :Xwinking devil

Tu esti disperat dupa mine.Asa cum am fost eu dupa tine. Dar mi.am dat seama ca gresesc. Vreau sa ma opresc.Nu te mai iubescbatting eyelashes

Crezi ca ma faci geloasa? nu fraiere.nu ma intereseaza! oricum te doare inima cand te uiti la poza mea asa ca ai grija de nasoala ta oh go on call meu

Iubitu' daca as avea un cap ca al tau as fugi pana l'as pierde!" rolling on the floor))))))

Spui ca nu mai sunt la fel ca m`am schimbat dar de fapt nici n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat.

Ai crezut şi poate încă mai crezi că sunt proastă. Ah, e foarte firesc să judeci aşa.
Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa.Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatie serioasa

Eu sunt cine vrei tu, nu am nume, n`am adresa, nu trebuie sa`mi stii numarul, noi ne stim dintotdeauna, nu`i nimic nou aici si sincer de nu`ti convine poti simplu sa te ridici.

SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.

8 răspunsuri:
| dollydee a răspuns:

Inteligenta este capacitatea cu ajutorul careia vom intelege, pana la urma ca totul este de neinteles.

Trebuie să învăţaţi să râdeţi. Pentru a ajunge la umorul de calitate, nu vă mai luaţi prea mult in serios.

Fericirea este plăcerea sufletului. O simplă senzaţie, un sunet, o culoare, atingerea mânii unei femei, dacă angajează sufletul, devine o fericire.

Oamenii fac lucruri care, dacă n-ar fi proşti, nu i-ar putea sili nimeni să le facă.

Aşteptarea ne dă iluzia că facem ceva aşteptând, când, de fapt, nu facem altceva decât să murim suportabil, puţin câte puţin.

Orice zi este o mică viaţă - orice deşteptare şi sculare o mică naştere, orice dimineaţă o mică tinereţe, orice culcare şi adormire o mică moarte.

• Toţi suntem nemuritori. Dar trebuie să murim întâi.

• "Nu sunt pierdute decât acele bătălii pe care nu le începi niciodată"

• Cine nu cade nu se poate înălţa.

• Nimic nu e aşa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni şi nimic nu-l poate schimba.

"Toate sfarsiturile sunt un fel de inceputuri. Doar ca nu ne dam intotdeauna seama de asta."

Nu spune nimic bun despre tine, căci nimeni nu te va crede.
Nu spune nimic rău despre tine, căci toţi te vor crede.

"Pentru cei care îmi plac sau îi admir, nu pot gasi un numitor comun, dar pentru cei pe care îi iubesc, am gasit unul: toti ma fac sa râd."

Dragostea nu are nevoie de cuvinte, insa cuvintele au intotdeauna nevoie de dragoste.

Poate ca au avut dreptate cand au pus dragostea in carti; se prea poate ca ea sa nu poata exista in alta parte

etc...

| Eu_7853 a răspuns:

Citate despre adevar

* Glumetii se dovedesc adesea profeti. – William ShakespeareTrimite pe Yahoo Messenger
* O chestiune nu este neaparat adevarata doar pentru ca un om a murit pentru ea. – Oscar WildeTrimite pe Yahoo Messenger
* Cel ce doreste sa se bucure fara nici o umbra de indoiala de adevarurile aflate la baza fenomenelor trebuie sa stie cum sa se daruiasca experimentului. – Roger BaconTrimite pe Yahoo Messenger
* Toate adevarurile sunt usor de inteles o data ce sunt descoperite; ideea e sa le descoperi. – Galileo GalileiTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul este ca nu exista adevar. – Pablo NerudaTrimite pe Yahoo Messenger
* Daca adevarul nu este al vostru, atunci nu este adevar. Pentru a fi adevar trebuie sa va apartina, sa provina din experienta voastra; adevarul nu poate fi imprumutat. – OshoTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul se compune dintr-o singura energie cosmica. Adevarul este alcatuit din unicitate, realitatea e alcatuita din multitudine. Realitatea e multime, adevarul – intregire. – Osho

Trimite pe Yahoo Messenger

* Cu prea multa discutie se pierde adevarul. – Publilius SyrusTrimite pe Yahoo Messenger
* Consider ca adevarul gol-golut nu e moral. – Valeriu ButulescuTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul este o anagrama a unei anagrame. – Umberto EcoTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul este un fruct care nu trebuie cules decat atunci cand este complet copt. – VoltaireTrimite pe Yahoo Messenger
* Cu cat o greseala ne orbeste mai mult si este mai ademenitoare, cu atat este mai mare triumful adevarului. – Friedrich von SchillerTrimite pe Yahoo Messenger
* Nu explicatiile ce se dau faptelor, ci faptele insele sunt adevarul. – Mihai EminescuTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul e stapanul nostru, nu noi stapanim adevarul. – Mihai EminescuTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul este pretutindeni, dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta. – Nicolae IorgaTrimite pe Yahoo Messenger
* Mai degraba decat dragoste, decat bani, decat glorie, da-mi adevarul. – Henry David ThoreauTrimite pe Yahoo Messenger
* Pentru a spune adevarul e nevoie de cel putin doi oameni – unul care sa il spuna si celalalt care sa il asculte. – Henry David ThoreauTrimite pe Yahoo Messenger
* El spunea ca piesa e proasta din cauza ca-i adevarata, dar asta spun toti scriitorii cand scriu cate o piesa proasta, de parca ar exista lucruri neadevarate. – William SaroyanTrimite pe Yahoo Messenger
* Pe cat de rar este adevarul, oferta a fost intotdeauna mai mare decat cererea. – Josh BillingsTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul implica o devotiune fata de om, de libertatea si implinirea lui. – James BaldwinTrimite pe Yahoo Messenger
* Marea greseala consta in presupunerea ca adevarurile pe care le numim pur si simplu algebrice sunt adevaruri abstracte sau generale. – Edgar Allan PoeTrimite pe Yahoo Messenger
* E ingrozitor sa ajungi sa crezi ca ceea ce spun altiid espre tine e adevarat. – Sydney SmithTrimite pe Yahoo Messenger
* Voi fi la fel de dur ca adevarul si la fel de neindurator ca dreptatea. – William Lloyd GarrisonTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul sufera deseori mai mult de infierbantarea aparatorilor sai, decat de argumentele dusmanilor. – William PennTrimite pe Yahoo Messenger
* Eroarea are intotdeauna mai mult de lucru decat adevarul. – Hosea BallouTrimite pe Yahoo Messenger
* Lucrurile false nu numai ca nu sunt in concordanta cu adevarul, dar deseori se si cearta intre ele. – Daniel WebsterTrimite pe Yahoo Messenger
* In distantele fara pamanturi se afla cel mai inalt si netarmuit adevar si e mai bine sa pieri in infinitul agitat, decat sa fii strivit de mal, chiar daca malul inseamna si siguranta. – Herman MelvilleTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul este cel mai valoros lucru pe care il avem. Deci, sa il economisim. – Mark TwainTrimite pe Yahoo Messenger
* Cand ai dubii, spune adevarul. – Mark TwainTrimite pe Yahoo Messenger
* Noi nu vedem adevarul pentru ca suntem orbi. Ceea ce ne orbeste sunt acele false credinte pe care le avem in mintea noastra. – Don Miguel RuizTrimite pe Yahoo Messenger
* Oriunde ne intoarcem capul, tot ceea ce vedem este adevarat, dar din cauza credintelor si a conditionarilor pe care le-am inmagazinat in mintea noastra, noi nu avem ochi pentru acest adevar. – Don Miguel RuizTrimite pe Yahoo Messenger
* Suntem cu totii intr-o eterna cautare a adevarului numai pentru ca noi credem doar in minciunile pe care le-am inmagazinat in mintea noastra. – Don Miguel RuizTrimite pe Yahoo Messenger
* Sa iubesti adevarul inseamna sa nu accepti ca el sa te intunece. – Andre GideTrimite pe Yahoo Messenger
* Crede pe cei care cauta adevarul, dar nu si pe cei care l-au gasit. – Andre GideTrimite pe Yahoo Messenger
* Tragedia unui om care s-a descoperit asa cum este cu-adevarat. – James BarrieTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul le foloseste celor care-l asculta, dar le face rau celor care-l spun. – Winston ChurchillTrimite pe Yahoo Messenger
* Adevarul e mult mai ciudat decat fictiunea. – Mark TwainTrimite pe Yahoo Messenger
* Mi se poate cere sa caut adevarul, dar nu sa il gasesc. – Denis DiderotTrimite pe Yahoo Messenger
* Exista adevaruri care nu sunt pentru totdeauna; nici pentru toate tarile. – VoltaireTrimite pe Yahoo Messenger
* Exista anumite situatii in viata in care adevarul si simplitatea constituie cea mai buna tactica. – Jean de la Bruyere

Citate despre fericire, citate fericire

* Pentru avea o viata fericita, trebuie sa ai o minte linistita. – Necunoscut
* Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare. Fericite sunt acelea. – Maica Tereza
* Fericirea este o alegere care cere mult efort, uneori. – Necunoscut
* Doamne, cat e de delicat uneori sa impaci libertatea si fericirea ta, cu libertatea si fericirea altuia. Acesta e un ideal imposibil. Unul din doi trebuie sa-si sacrifice libertatea si fericirea. Care din doi? …femeia. Asadar, daca m-as sacrifica eu, n-as mai fi barbat. – George Toparceanu
* Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. – Antoine de Saint-Exupery
* Daca faci ceva, nu vei fi intotdeauna fericit; dar nu vei fi niciodata fericit fara sa faci ceva. – Benjamin Disraeli
* Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta. – Emile Zola
* Fericirea perfecta nu exista pe acest pamant; aceasta s-a zis de mult timp si de oameni foarte invatati; avem insa iluziunea, credinta si speranta. Aceste dauri divine compun pentru noi, aici pe pamanat, ceea ce numim fericire. – Nicolae Filimon
* Fericirea este placerea care nu se repeta. – L. N. Tolstoi
* Fericirea isi are originea in suferinta, si, oricat de mult am dori sa traim numai in fericire, este absolut imposibil, intrucat fara suferinta, aceasta niciodata nu-si va arata miraculosul spectru. – Sorin Cerin
* Fericirea poate fi intalnita intr-un simplu graunte de nisip din desert. – Paulo Coelho
* Cateodata ma rog la Dumnezeu si primesc un email cu locurile in care pot descoperi Fericirea. – Ionut Caragea
* Fericirea suprema in viata este convingerea ca suntem iubiti, iubiti pentru noi sau, mai curand, in ciuda noastra. – Victor Hugo
* Ce ma face fericit? Faptul ca-mi duc singur crucea, la fel cum si melcul isi duce cochilia in drum spre marea abandonare. – Ionut Caragea
* Fericirea e un ideal al imaginatiei, iar nu al ratiunii. – Immanuel Kant
* Fericirea este gaura cheii prin care tragi cu ochiul la ceea ce numai visul poate atinge. – Ionut Caragea
* Fericirea este cea mai mare biruinta, aceea pe care o dobandim impotriva destinului ce ne este impus. – Albert Camus
* Fericirea este doar un cobai pe care experimentam clickuri. – Ionut Caragea
* Fericirea unui om nu consta in lipsa dorintelor, ci in cunoasterea perfecta a lor. – Alfred Lord Tennyson
* Cand suntem fericiti suntem buni, dar nu suntem intotdeauna buni cand suntem fericiti. – Oscar Wilde
* Fericirea este viata activa. – George Calinescu
* Fericirea… un episod trecator in marea drama a durerii. – F. M. Dostoievski
* Omul fericit este acela care stapaneste si munca, si dragostea. – Sigmund Freud
* Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat, dar fericirea e aici, aproape. – Quintul Horatius Flaccus
* Daca fericirea ar consta in placerile trupesti, am spune ca boii sunt fericiti cand gasesc de mancare naut. – Heraclit din Efes
* Pentru noi, fericirea e o eroare. – Marcel Proust
* Secretul fericirii este sa ii faci pe ceilalti sa creada ca ei sunt cauza fericirii. – Al Batt
* De cele mai multe ori, ceea ce numim noi fericire e ceea ce nu cunoastem. – Anatole France
* Fericirea este acea stare a constiintei generata de realizarea propriilor valori. – Ayn Rand
* Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete. – Octavian Paler
* Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deshide; dar, deseori, ne uitam atat de mult la usa inchisa incat nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi. – Helen Adams Keller
* Constitutia doar da oamenilor dreptul la fericire. Trebuie insa sa o gasesti singur. – Benjamin Franklin
* Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei! – Raymond Ruyer
* Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata… dar in cautarea ei, merita sa alergi toata viata. – Necunoscut
* Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si memorie proasta. – Albert Schweitzer
* Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci. – James Matthew Barrie
* Secretul de a fi nefericit consta in a avea ragazul necesar pentru a-ti bate capul sa vezi daca esti fericit sau nu. Leacul consta in ocupatie, caci ocupatia inseamna preocupare; iar omul preocupat nu este nici fericit, nici nefericit, ci, pur si simplu, ciu si activ, ceea ce este mai placut decat orice fericire pana ce te-ai saturat de ea. – George Bernard Shaw
* Adevarata fericire ar fi sa ne amintim de prezent. – Jules Renard
* Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; ecista doar compararea unei stari cu cealalta, si atata tot. Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire. – Alexandre Dumas
* Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru. Ele pur si simplu sunt asa. – Gitta Mallasz
* Fericirea se naste din iubire, iar iubirea se naste chiar din inima omului. – Don Miguel Riuz
* Fericirea rezida in cautarea ei. – Jules Renard
* Este foarte simplu sa fii fericit, dar este foarte greu sa fii simplu. – Rabindranath Tagore
* Fericit este acela care poate sa renunte la sine. – Naguib Mahfouz
* Cea mai mare parte a fericirii sau mizeriei noastre depinde de dispozitia noastra si nu de circumstante. – Martha Washington
* Nu-ti cauta fericirea in curtea altuia, pentru ca ea se ascunde intotdeauna in casa ta. – Douglas William Jerrold
* Daca vrei sa intelegi viata, asta sa-ti fie invatatura dintru icneput si temelia tuturor rationamentelor si dorintelor tale: nu ai drept la nimic si nimeni nu-ti este dator cu nimic, nici societatea, nici natura. Daca le ceri fericirea, esti un prost; iar daca te crezi nedreptatit pentru ca nu ti-o dau, esti inca si mai prost. – Hippolyte Adolphe Taine
* Suma totala a nenorocirilor care icna nu nu s-au intamplat se numeste fericire. – Romulus Dianu
* Rar se intampla ca oamenii rai sa fie fericiti. Se otravesc cu propria lor rautate. – Maurice Chevalier
* Fericirea a inghitit mai multe poezii decat a facut sa tasneasca nefericirea. – Honore de Balzac
* Fiecare are in mainile sale propria fericire, precum artistul are materia bruta, careia vrea sa-i dea o forma. – J. W. von Goethe
* E un lucru atat de obisnuit pentru un om sa nu fie fericit si atat de important faptul ca tot ce e un bine e cumparat cu mii de necazuri, incat o treaba care se face usor, devine suspecta. – Jean de la Bruyere
* Daca s-ar sadi casa fericirii, cea mai mare incapere ar fi sala de asteptare. – Jules Renard
* Ferice de noi, ca nu suntem prea fericiti. – William Shakespeare
* Nefericirea este pretutindenea, dar si fericiea, de asemenea. – Voltaire
* Noi cautam cu totii fericirea, insa fara sa stim unde este, ca si acei betivi care isi cauta casa, stiind confuz ca au una pe undeva. – Voltaire
* Fericirea cuprinde cinci parti. O parte este a lua hotarari bune; a doua este a avea simturi bune si sanatate trupeasca; a treia este reusita in ceea ce intreprinzi; a patra-i reputatia printre oameni si a cincea, abundenta de bani si a bunurilor folositoare pentru viata. – Platon
* Trebuie sa razi inainte de a fi fericit, de teama ca vei muri fara sa fi ras vreodata. – Jean de la Bruyere
* Oamenii aleg drumuri diferite in cautarea realizarii si a fericirii. Daca nu sunt pe drumul tau, nu inseamna ca s-au pierdut. – H. Jackson Brown, Jr.
* Daca vrei sa ajungi la fericire, atunci pune-ti orice ca tinta, numai un singur nu: fericirea. – L. Blaga
* Cum inghiti un ditamai elefantul, ca si fericirea? Taindu-l in mici bucatele. – Necunoscut
* Fericirea depinde de noi. – Aristotel
* Unii produc fericire oriunde se duc; altii oricand se duc. – Oscar Wilde
* Descoperirea unui nou fel de mancare provoaca unui om mai multa fericire decat descoperirea unei noi stele. – Anthelme Brillat-Savarin
* Fericirea unui om nu consta in lipsa dorintelor, ci in cunoasterea perfecta a lor. – Alfred Lord Tennyson
* Componentele fundamentale ale fericirii sunt: sa faci ceva, sa iubesti pe cineva si sa speri la ceva. – Allan K. Chalmers
* Simtul umorului este unul din cele mai bune articole de imbracaminte pe care cineva le poate purta in societate. – William Makepeace Thackeray
* Nimanui nu-i pasa daca esti trist, asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit. – Cynthia Nelms
* Cel mai bun mod de a te inveseli este sa incerci sa inveselesti pe altcineva. – Mark Twain
* Nu am bani, resurse, sperante. Sunt cel mai fericit om in viata. – Henry Miller
* Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. – Burton Hills

| scarlethara a răspuns:

Scriitorul rus A. I. Herzer, spune: "Lumea se teme de omul liber, considerand natura lui rea, in sensul care este dat acestui cuvant. Dar uita ca omul, inainte de toate, este un animal sociabil, ca in el exista instinctul vietii sociale."

| andreuxxaa9095 a răspuns:

Mc pentru fundita! :*:*:*

| Gabi266 explică:

Mersi pentru aceste citate dar eu ma gandeam la ceva de genu : Baieti au balansul lor fenomenaal, dar in totdeauna fetele au rolul principal ( am vazut la cineva pe hi5 ) asa ca as vrea unele mai indraznetehee hee

| DAAAAN a răspuns:

Nu poţi fi mai puternic(ă) de cât de consideri a fi. "Iacob Mihai Dan"(eu :-P)

| Clara_5220 a răspuns:

Nici un versant nu e prea abrupt in doi!

| valeriu_7772 a răspuns:

Filosoful nietzsche: Singuratatea ma inghitit ca o balena"