| madalina_6652 a întrebat:

Buna TPU:*. Imi puteti spune si mie un machiaj mai simplu pentru scoala? Mersilove struck.

6 răspunsuri:
| Patricia a răspuns:

Doar rimel, daca vrei tu si creion de ochi
sau doar creion de ochilaughing Nu te da si cu fardoh go on sau daca vrei tu... da-te cu bel deschiswinking

| forever4you a răspuns:

Eu ma dau doar cu rimel si cateodata cu creion de ochibig grin

Da si luciul de buze...ma dau in fiecare zibig grin

| hayley a răspuns:

Daca ai cosuri eu zic sa nu te dai cu fond de ten se vor vedea si mai urat si iti vor aparea din ce in ce mai multe. Toti avem si chiar nu e o tragedie. Rimelul si creionul negru se vad super fara alt fel de fard si un luciu de buze roz deschis sidefiu daca esti bruneta sau roz un pic inchis dar nu strident daca esti blonda / satena deschis. Pt satene inchis sunt bune amandoua. happy

| larisuta a răspuns:

Hei, buna, tias recomanda::: un rimel, un luciu de buze, poate o culoare cat mai deschisa la fardul de pleoape, si in caz de ai cosuri, un pic de fond de ten

| SuperGirl8 a răspuns:

Buna Madalina`:* Iti recomand creionul corector pentru eventualele probleme ale fetei, rimel si strugurel`:* Eventual poti folosi creion negru daca chiar vrei dar putin ( si incearca sa eviti fondul de ten deoarece vei avea probleme cu tenul si daca il vei folosi in exces vei arata ca un semafor rosu ) Ai grija`:* ---Byw`:-x