| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. In 3 zile merg la mare. Stau o saptamana si vreau sa ma bronzez muult. Eu ma bronzez repede si stau cam o saptamana la mare. Mi-am luat un ulei de corp. Ce imi mai recomandati pentru bronz intens si de durata?

3 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Stiu ca daca iei vitamina A se accentueaza bronzul, dar daca spui ca te bronzezi usor, o saptamana iti va fi de ajuns pentru un bronz de durata. Nu exagera si nu sta la soare intre 12-16, mai ales fara sa te dai cu crema de protectie.

| Naяutσ a răspuns:

Uleiul de corp trebuie folosit dupa plaja pentru ati accentua bronzul! Daca te bronzezi repede foloseste o crema de protectie sa nu te rumenesti prea tarehee hee

| tinka1 a răspuns:

Eu am acelasi ten ca si tine ( din cate zici ) si stau la piscina in soare ( la soare 36 grade Celsius ) de la ora 11 pana la 16. Todeauna incerc sa nu stau la aceste ore, dar asa se primeste ( nu dovedesc mai dimineata ) si folosesc multa protectie si deloc nu ma ard. Asa ca stai la ce ora vrei, dar proteazate si mai intra in apa mai des :*