| Hatice97 a întrebat:

In arborele genealogic intra si rudele vitrege?

4 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nup, decat rudele de primul grad happy

| TheAce a răspuns:

Nu. Intra rudele de orice grad (nu cum scrie domnisoara de mai sus care foloseste si ''decat'' intr-un mod gresit) insa doar cele ''DE SANGE''. Rudele vitrege nu intra in aceasta categorie dar desigur daca am analiza un arbore genealogic pe sa zicem 40-50 de generatii probabil am afla ca avem si cu acestea anumite legaturi de sange, cine stie happy. In teorie insa presupunem ca nu avem, drept pentru care rudele vitrege nu fac obiectul arborelui nostru genealogic.

| Latinmoon a răspuns:

Eu zic ca da intra si rudele vitrege chiar daca sunt vitrege / naturale tot din familia noastra fac parte!
Plus de asta cui ii pasa daca intra sau nu rudele noastre in arborele genealogic oh go on, conteaza mai mult sa va intelegeti si sa fiti recunoscuti ca o familie, ceea ce este scris in acte!
Good luck! big hug

| katy9971 a răspuns:

Uite aici un site sper sa te ajute http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=6450 funda?