| anonim_4396 a întrebat:

In cateva zile urmeaza sa merg la o petrecere de proportii mari unde vor fii o multime de adolescente de varsta mea. Am 16 ani si imi doresc foarte mult o prietena, simt ca sunt pregatit de asta. Nu vreau sa imi ratez ocazia la acea petrecere si cum nu prea am experienta nu stiu cum sa agat la o petrecere... Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, gen reguli de aur, ce sa fac si ce nu? Chiar nu vreau sa plec de acolo fara o fata... Daca se poate sa nu ma luati la misto, multumesc happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vezi ca una rade te duci la ea sau iti zambeste e interesata in tine, asa sigur prinzi una.

| BiuL a răspuns:

Te duci practic la agatat, ca la magazin, alegi ce iti place. Vrei o prietena, in functie de ce o alegi, care are parul mai lung sau sanii mai mari sau cum? Si apoi afli ca nu va potriviti sau mai rau ca e o persoana naspa si te insala.
Iti faci o prietena pentru ca iti place mult o persoana si ea te place pe tine, nu tu alegi de cine te indragostesti, te indragostesti pur si simplu. Iar o relatie fara dragoste e interes...

| Satango a răspuns:

Fii doar tu...

| Lothar a răspuns:

-Hei, caut si eu o relatie de o zi, ce zici, te bagi?
sau
-Hei, nu-mi pot lua ochii de la tine, vrei sa dansam?
sau
-Hai noroc, vrei sa facem sex?
sau
-Vreau sa te agat dar nu stiu cum, poti sa ma ajuti?
Din 40 de fete una tot o sa vrea, deci nu pleci fara fata de acolo, chiar daca asta inseamna sa le intrebi pe toate.
Oricum, nu esti pregatit pentru asta in niciun caz din moment ce intrebi.

| GYGYLATINO a răspuns:

Dar ai grija ca la la petreceri multe fete isi aduc parteneri sau iubiti asa exista multe sansa ca melodia aia ori la bal ori la spital sfatu meu e sa mai ai cu tine un prieten bafta la agatat