| YahOOzOOp a întrebat:

Cum sa ii spun ca vreau sa fiu cu el?
Sunt prietena cu un baiat de mai mult timp(aprox 3-4 ani)... El ma place si stiu sigur asta pentru ca mi-o spune de cate ori are ocazia si stiu ca nu minte.Eu il plac dar...sunt unele lucruri la el care ma cam deranjeaza. L-am refuzat de mai multe ori cand m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si acum mi-am dat seama ca, chiar vreau sa fiu cu el.
Acum cateva zile ne-am intalnit pe strada si i-am spus "Buna!" iar el mi-a raspun:"Buna! Ti-am zis ce bine arati azi?" si eu am plecat fara sa il bag in seama.Nu stiu daca e suparat pe mine dar eu ma simt f vinovata

Ceva sfaturi? Cum sa ii spun ca vreau sa fiu cu el? Sa imi cer scuze ca l-am ignorat?

Suntem de aceeasi varsta(14 tongue) dar suntem la scoli diferite...Va roooooooog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| booboorooza a răspuns:

Hello.Pai sa iti dau un sfat care presupun ca iti va fi de mare ajutor: Niciodata nu incerca sa faci pe "catelusa care vine cu coada intre picioare" big grin! Daca vrei sa vorbesti cu el poti comunica mai intai prin mesaje (in care sa vorbiti despre chestii mai `inutile`...) Apoi poti gasi un pretext pentru a il suna big grinpoate: "auzi tu o cunosti pe X cu care m-am certat" si sa incerci sa faci pe suparata laughing
Apoi totul va venit aproape de la sine. Tine minte: mereu trebuie sa ai rabdare si daca nu raspunde sa nu il suni de 1.000.000 de oriwinking
Nu il lasa sa vada ca esti inebunita dupa el pentru ca (la fel ca orice baiat) si-o va lua in cap si te va trata ca o simpla "admiratoare"! Dupa ce iti face un compliment poti sa ii raspunzi si tu:p De ex: "Ti-am zis ce bine arati azi?" si tu sa ii zici ceva spontan legat de aspectul fizic (poti sa te referui la ochii sau la parul lui... merge de fiecare datalaughing)
Daca nu mai suporti si il visezi bla, bla, bla poti sa te prefaci ca ai un "prieten" cu care il poti face gelos... iar cand a atains maximum de gelozie poti sa te desparti de "prieten" si sa faci pe ranita...
Sper ca ti-am fost de ajutor si sigur veti fi fericiti :*:*:*
P.S.tongueoti sa "scrii un mesaj catre o prietena" dar care `din greseala` sa ajunga la eltongue Gandeste-te tu ce poti scrie in el laughingwinking

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sa-i spui pur si simplu ce simti. Nu trebuie sa-l iei pe ocolite si nici sa te simti prost sau altceva. happy

| Castiel a răspuns:

Hmm,ori tipul vrea sa fie cu tine pentru fizicul tau, ori chiar te iubeste adica 4 ani mein gott! eu nu asteptam atata dupa o fata care ma refuza mereu si stiu ca nu ma place,deci ai grija,eu zic sa ai o discutie sincera gen "inainte nu imi doream relatii,si eu sunt mai timida plus ca mai m-am maturizat si sunt pregatita pentru o relatie" bla bla mai bagi de la tine dezvoli alea alea,ti-am dat doar o idee, o discutie sincera ori nimic! Si dupa daca iti propune sex (la varsta asta no way! Doar daca nu cumva o sa ajungi curva asta e alta povestelaughing ) si bagai niste teste alea alea daca te iubeste pentru fizic sau suflet in fine, daca vrei relatie de lunga durata = sfulet | scurta durata=fizic si gata^^ take care:-H!

| thereforyou a răspuns:

"Buna! Ti-am zis ce bine arati azi?", stai linistita, te-a mintit.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Zi ceva d genu`:.,, sti mi-am dat seama ca te plac ff mult. bla bla, vrei sa fi cu mine'' big grin

| JustMe_7096 a răspuns:

laughing prea tare raspunsul lui Castielrolling on the floor eu zic sa iti cer scuzee mai intai! asa isi va da seama ca regreti ce ai facut sh ca va vrei sh tu sa fiti impreuna! in caz de nu se prinde sigur spunee-i! nu e sf lumii! ai sa vz ca dupa o sa te simti super bine ca i-ai zistongue:X baftaaawinking

Răspuns utilizator avertizat