| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, in septembrie o sa trec a 11 a si mai am puțin și termin liceul doar ca nu stiu ce sa fac după, să mă duc direct la București sau sa mai stau 1 an cu părinții sa imi ia anul ca asa îmi zic ei. Eu vreau sa mai stau la ei doar câteva luni după ce termin si după sa plec la București ca acolo sunt si frații mei.Si mama are ceva cu fratele meu, nu vrea sa il mai vada, doi ani nu ne mai putem vedea doar vorbim prin mesaj, bineinteles fără să știe.Voi ce ziceți sa fac sa ma duc direct la București sau sa mai raman ceva timp la părinți după ce termin liceu?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Bucuresti direct, asa trece viata pe langa tine si nu faci nimic productiv si acasa o sa fie plictisitor, eu asta zic happy.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 18 ani este bine să te desprinzi de părinți, căci doar așa înveți să te descurci în viață.

| CodrutElian1990 a răspuns:

E viata ta, nu a parintilor. Tu trebuie sa-ti pregatesti viitorul.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Da, ai un drum lung în față. Cred că ai luat deja decizia, însă nu răspund pentru funda, ci pentru tine.
O să o spun scurt: dacă frații tăi pot să te aibă în grijă, măcar până te pui singur pe picioare într-un oraș străin, dă-i bătaie. Bucureștiul e al tău.
Ai grijă de tine și îți urez numai bine!