| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, ce sa fac dupa ce termin liceul, sa raman la parinti sau sa plec la fratii mei la Bucuresti? Doar ca fratele meu care a terminat liceul s-a dus la fratele mai mare tot in Bucuresti si a stat un an cu el doar ca l-a pus sa se mute cu garsoniera din cauza ca uita usile deschise, nu le inchidea, cheltuia prea mult pe haine, manca singur prin oras si acum si-a luat garsoniera si sta sa se duca la munca cu metroul. Ce sa fac cand termin sa raman cu parintii care vor sa fac Fegul sau sa plec in Bucuresti la fratele meu si sa vad ce fac acolo?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu aș pleca la București, să învăț să mă descurc singur și să am oportunitățile de socializare oferite de un oraș mare.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai cu parintii, e mai bine.

| Yuoia a răspuns:

"asistenta la dinti"?!
Buuuun. Nici nu stii cum se numeste sau ce se face acolo dar tu vrei in Bucuresti.
https://www.youtube.com/watch?v=KoU79hgljnU
Mai stai pe acasa, mai fa ceva scoala si apoi gandeste-te la capitala. Apropo, ce-i "fegul"?

| Byb2001 explică (pentru Yuoia):

Da stau acasa un an cat mai am liceul, fegul e o scoala de asistente cum ar fi sa fi asistenta in spital dar nu imi place si nu fac fegu

| gigite a răspuns:

Daca nu stii ce sa faci la buc. de ce sa alegi varianta asta?

| Byb2001 explică (pentru gigite):

Pai cumnata mea imi zicea sa iau bacul si sa ma fac asistenta la dinti sa fac facultate si daca nu iau are o prietena si ma poate angaja receptionera sau sa o ajut pe ea sa faca dinti, si as vrea sa stau la ei in Bucuresti doar ca parintii nu prea vor ca m ar tine mereu numai langa ei

| Byb2001 explică:

17 ani fara 2 luni

| Byb2001 explică:

Ar fi o idee dar nu prea se gasesc baietii seriosi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Byb2001):

La varsta ta nu este deloc indicat sa cauti baieti, mai stai cu parintii cîtiva ani termina ti scoala si gaseste ti serviciu, am crezut ca ai peste 18 ani dar nici macar 17 ani nu ai si nu e ok sa te foloseasca toti baietii ca pe o prostituată, tu trebuie sa te axezi pe bac, cumnata ta are dreptate poti incerca ca asistenta medicală la cabinete de stomatologie doar ca trebuie sa te misti rapid acolo si daca nu faci față stresului si nu esti rapida degeaba, nu faci nimic, ar mai fi o solutie sa te angajezi la Kfc sau la mec sa vinzi meniuri, daca te descurci sa i ei comenzi sa dai rest e ok, toate fast foodurile cauta fete tinere cum esti tu.

| Byb2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da ar fi o idee buna cu Hfk si am 17 ani mai am putin si fac 18 inca 2 luni

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Byb2001):

Kfc nu hfc

| CosminFlo a răspuns:

Sa nu faci feg, e cea mai proasta din tot Bucuresti-ul cu cel mai prost management si cel mai chitros

| Byb2001 explică (pentru CosminFlo):

Da nu o sa il fac ca nici nu mi-ar placea