| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, mai am trei luni și termin liceu și nu știu ce să fac, părinții îmi zic mereu să rămân cu ei dar eu as pleca la București la fratele mai mare iar părinții nu vor să fie de acord. Dar ideea este că și fratele mai mic a fost la el și s-a certat cu el și s-a mutat singur iar fratele mai mic îmi zice sa vin la el dacă este ceva iar fratele mai mare și cumnata mea nu se înțeleg cu părinții. Părinții îmi zic că dacă rămân cu ei îmi trec mie toată averea iar fratele mai mare mi-a zis că nu are copii și îmi trece mie, dar eu nu vreau avere sau ceva vreau doar sa se înțeleagă între ei că eu sunt la mijloc, ce sa fac după ce termin liceul? Nu știu la cine să raman

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mai am trei luni...ce sa fac după ce termin liceul?"

facultă, cămin nu contează unde

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă rămân cu ei îmi trec mi e toată averea. Da, dar pierzi libertatea.
că eu sunt la mijloc.
Să studiezi ce vrei să faci cu viața ta, nu cu cearta lor.

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

Nici eu nu prea știu că bacul nu îl iau

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

Da știu că mi as pierde libertatea dacă rămân cu părinții de accea vreau să și plec

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

De unde știi că nu iei bacul? Asta vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi ideal daca ai gasi modalitatea prin care sa-i faci pe toti membrii familiei tale sa se impace si sa renunte la divergențe, astfel te-ai putea intelege mai bine cu ei si sa te sfatuiasca in privinta viitorului tau de dupa liceu.

E bine ca ai 2 frati care sunt dispusi sa te ajute dar cel mai bine este sa locuiesti si sa te mentii singura, dat fiind ca fratele mai mic ar putea sa se insoare intr-o zi si sa vrea fie singur doar el si sotia, cerandu-ti sa te muti din casa lui.

| Byb2001 explică (pentru anonim_4396):

Da și cum aș putea să găsesc modalitatea să îi fac să se împace?