| Mada4ghn a întrebat:

Incerc sa ma decid daca sa particip sau nu la miss boboc. Care ar fi avantajele si dezavantajele. daca exista? Juriul din cine este format? De obicei ce probe sunt? Atat as vrea sa stiu big grin

3 răspunsuri:
| Ariyana a răspuns:

Hei happy! Parerea mea este ca merita sa participi. Avantajele sunt multiple:iti faci prieteni noi, vei fi mai populara in scoala ta, vei invata sa dansezi mai bine si te vei integra intr-un grup nou, vei deveni mai sociabila.Dezavantajele ar fi ca vei avea mai putin timp acordat studiului. Juriul depinde de fiecare liceu.In anumite licee juriul este format din elevi mai mari(din cate stiu eu, de clasa a-12-a)sau din profesorii care au acceptat sa fie in juriu.Probele sunt de cultura generala(intrebari simple, nu iti fa probleme), diferite tipuri de dans, karaoke si cateodata se mai dau probe surpriza, de exemplu il pune pe baiat sa ii compuna fetei o fraza care contine cateva cuvinte ce le-a extras dintr-o cutiuta.Cam atat happy.
Sper ca ti-am fost de folos.

| MrAlex a răspuns:

Numai cersi funda ca nu este binewinking

| LAriiscukka a răspuns:

Heiii si eu am participat e foarte frumos si nu ai nimic de pierdut daca iti place bineinteles distractia sunt tot felul de probe amuzante de cultura generala si de obicei juriul e format din colegi de scoala mai marihappy:*, si ai un avantaj eu am luat miss popularitate:X si toti din scoala imi zic ca sunt populara, iar dezavantaj nu vad. sper ca te-am ajutat o fundita?