| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU

Intr-una dintre zilele din saptamana altfel va fi un concurs de karaoke in clasa si cu totii vor trebui sa cante. Dar avand in vedere ca nu toti avem voce, diriga a spus ca daca nu vom canta sa spunem o poezie sau un monolog, dar care sa fie pe un fond muzical

Eu m-am gandit clar la poezie sau monolog. M-ati putea sfatui ce sa aleg? Imi puteti recomanda o poezie sau un monolog care sa aiba un mesaj interesant? Sa pot sa transmit ceva prin ceea ce zic?

Ma puteti ajuta?

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| AddeElena a răspuns:

Lebada de m. eminescu sau luceafarul. daca nu-ti plac incearca miorita si sigur vei da lovitura.