| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, la anul am bacul si mi-e frica ca n-am mai invatat nimic din a 7 a, iar toti imi zic sa il iau sa invat.Si imi este greu sa invat abia inteleg

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu sau fara el vei ajunge muncitor de rand, nu intelegi ceva? Exista alternative alte meserii

| ANAHsneaman a răspuns:

Salut!
În primul rând fii calm. Mai ai suficient timp pentru a recapitula materia, trebuie doar sa te mobilizezi și sa faci niște exerciții.
Lasa ma sa îți dau un sfat, nu mai crede tot ce se spune laughing) mulți oameni nu vor decât sa te descurajeze sa te facă sa nu mai ai încredere in tine. Crede-mă nu merita!
Nu știu exact la ce dai bacul, la mate, chimie, romana etc, in fine, ideea e ca ai timp, dar trebuie sa începi sa recapitulezi puțin câte puțin! Spor!
Numai bine! happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te strădui, și vei înțelege.

| Celcestietot a răspuns:

La ce materii sustii examenul?

| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei să îl ei atunci e logic că trebuie să înveți.

| Apokales a răspuns:

Nu stiu care este intrebare, insa eu l-am luat. Ma doare-n cot de restul laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar cam fi timpul sa înveți, daca vrei sa iei baculwinking ce vrei sa te învățăm noi sa înțelegi? Fa cu cineva meditații nu mai pierde timpul de pomană că, oricum nu ai altceva de făcut happy

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

La ce materii dai? Invata mult anul asta si in cele 3 luni de vacanta de vara, ca in a 12a sa nu te stresezi mult prea tare, sa poti face subiectele din anii trecuti, sa te uiti pe materie etc. Si incearca sa dai la materii care iti plac / la care esti bun, ca sa nu te complici prea tare.

| Byb2001 a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

Dau la mate biologie si romana la mate nu stiu nimic

| zurick a răspuns (pentru Byb2001):

Sunt culegeri care iau materia de bac de la clasa a 9 a treptat și au exerciții după.
Cumpără-ți o astfel de culegere și lucrează, mult, nu e cazul să te lași pe tânjeală. Apoi, treci la modele de subiecte din anii trecuți și verifică-te cu baremul, apoi revino peste ce nu ai știut peste ceva timp.
Bacul la mate nu e imposibil, lucrează mult și va fi ok

| Madmmax88 a răspuns:

Sugerez să rescrii tot ce e de învațat unde sunt multe lucruri de reținut, prin scris creierul tău reține o bună parte din informațiile scrise.