| Ramona1728 a întrebat:

Buna TPU.M-am culcat cu un băiat acum o săptămâna pentru prima data și am observat schimbări la vaginul meu, cred ca am candidoza vaginală iar aceasta este provocată de anticoncepționale, tratamente prelungite cu antibiotice sau sarcina.Eu nu am folosit nici anticoncepționale și nici antibiotice, credeți ca ar fi vorba de o sarcina?! Mai sunt doua săptămâni pana la menstruație dacă fac un test de sarcina acum pot afla dacă sunt însărcinată sau nu?!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Transformarile pe care tu le-ai observat (la vaginul tau), banuiesc ca sunt legate de o secretie urat mirositoare si cu aspect branzos, asa-i?
Imi pare rau sa-ti spun, dar ai luat o boala cu transmitere sexuala!
Te sfatuiesc sa mergi la ginecolog si sa-ti faci investigatii vaginale, pana nu evolueaza boala.
iar pe viitor, nu mai accepta sex fara protectie, mai ales cand baiatul merge si prin alte parti sa faca sex si nu se protejeaza.

| Andreeush a răspuns:

Ar fi cazul să mergi la un control ginecologic.