| amo a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu niste informatie la tema "Aplicatiile oglinzilor concave", pentru ca caut pe internet si imi este explicata doar tema pe care o am si in carte iar unde gasesc cat de cat ceva. e doar de cateva randuri. Insa nu pot sa fac un referat invartind una si aceeasi idee. Plus la toate, am o carte despre optica si imi este prezentat foarte succind despre oglinzile concave. dau si funda.big grin

1 răspuns:
| KostyaKornea a răspuns:

Microscoapelor care folosesc lumina naturala pentru iluminare ( acestea sunt prevazute cu oglinda care are o fata plana si cealalta concava)