| Vafa a întrebat:

Ma puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi pentru par:carliontat, moale si se ingrasa foarte repede.
Ce as putea face sa nu se mai ingrase asa de repede?straight facepuppy dog eyes
Si ce sampon imi recomandati?batting eyelashes
Funda+Vot!:*
Merci!:*

Răspuns Câştigător
| Patience a răspuns:

Buna,
Doua lingurite de miere amestecata cu un galbenus de ou. Aceasta se omogenizeaza bine si se aplica dupa ce parul este proaspat spalat, deasupra radacinii lui, lasandu-se circa 15 minute, dupa care se clateste.Din experienta este foarte buna si nu da voie parului sa se ingrase.
Sampon folosesc elseve deocamdata si este bun dar ai grija samponul trebuie schimbat la perioada de 1-3 luni(depinde cat de repede ti se obisnuieste cu el)
Am auzit ceva de un sampon cu bere pentru par foarte cret.Costa in jur de 60 de lei dareste foarte bun.
Si era sa uithappy daca folosesti un balsam trebuie sa stii ca acesta nu se aplica pe radacini doar pe varfuri si lungimea paruluihappy