| OHmyGosh a întrebat:

Mai multi baieti de la mine din clasa imi zic "Esti buna!", "Ce bunaciune!" si cred ca vreo 4 baieti m-au intrebat daca vreau sa fiu prietena lor. Nu le-am dat niciun raspun pentru ca nu vreau sa ii ranesc, dar nu mi se pare prea frumos din partea unui baiat sa fie cu mine doar pentru forme si ce mai gandesc ei...
Ideea este ca mie imi place extrem de tare de un baiat care este mai timid cand vine vorba de fete.Mai vorbim pe mess, facebook sau prin mesaje,dar cand ajung in fata lui ma inrosesc de parca as fii un clovn si incep sa ma balbai laughing Multi din scoala imi spun ca se uita mereu la mine si imi zambeste, dar imi este frica... Poate nu ma place.
Sfaturi? big grin
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Hilde a răspuns:

Sfatul meu este ca daca acei 4 baieti se dau la tine si tie iti place de altul mai timid, din cate am inteles, incearca sa te faci placuta de acest baiat de care iti place. Daca sunteti in acelasi clasa poti aborda mai multe subiecte de discutie gen:profesori care is mai faini care is mai aiurea sau ce filme a vazut in week-end, daca ii place sa faca sport, sau chiar daca are pe cineva! Poti sa vorbesti multe cu el pe mess, un simplu "ce mai faci, cum o duci"? sau " ma plictisesc, nu ai chef sa vi cu mine sa ne plimbam"? "sau hai sa mergem la un suc". Afla ce pasini are, ce ii place si pune-i intrebari, va fi atunci si mai interesat de tine daca vede ca pe el l-ai ales sa iti dea niste raspunsuri! Fa-ti o poza, trimite-i-o pe mess si intreaba-l daca ii place, daca sa o postezi, cerei pareri! Comunicarea face totul! Sunt convinsa ca te place daca iti zambeste dar fi tu mai indrazneata daca el nu a facut acest pas! Nu ai de ce sa iti fie frica daca ai incredere in tine! Nu trebuie sa te inrosesti, totul e sa sa vada ca iti dai interesul, si poti fi si directa, spune-i ca il placi! Mult succes! Sper ca te-am putut ajuta!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Faptul ca te inrosesi si te balbai in fata lui e dovada ca tu chiar ti la baiatul asta, fa ti un pic de curaj si vorbeste cu el

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa iti mai fie rusine de el. Daca chiar iti place de el, cred ca ar trebui sa fi mai curajoasa si sa ii spui ce simti. Daca nu ii place si lui de tine... asta e! Mergi mai departe, viata nu se termina aici. Succes!

| maria22082 a răspuns:

Sa te balbai e ceva naturalwinking...consider ca nu ai nimic de pierdut daca ai incepe sa "actionezi"tongue, iar in legatura cu acei baieti ce te "comlimenteaza" nu se pot numii decat disperatihappy asa ca nu merita decat ignoranta ta si eventual cate un maxim asa frumos.Bafta