| Mircik a întrebat:

Me-am facut si eu configuratia la un aparat profesional pe care as vrea sa mi-l cumpar "Nikon d500, obiectiv: 18-105mm, blitz Nikon sd600" astept pareri! Ms anticipat!

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

Astea au fost la prima cautare de pe google sau ce? laughing

In primul rand, nu stiu sa existe vreun "D500", presupun ca te referi ori la D300, ori la D5000 (dintre care nici unul nu se mai gaseste nou).
Nikkor 18-105 este un obiectiv ok, ceva mai bun decat clasicul 18-55, dar nimic spectaculos.
Nikon SB600 (nu SD600) este un flash extern, foarte ok, dar cu aceeasi problema, nu se mai gaseste. happy

Daca le-ai gasit sh, ar fi bine sa ne spui si un pret pentru ele.