| tupeufantastic a întrebat:

Merg la facultate in aceasta toamna si sincer nu stiu ce sa-mi i-au, o geanta mai mare, ghiozdan sau o gentuta mica in care sa-mi pun telefonul, portofeul si porfardul, iar pentru caiete o mapa. Voi ce-mi sugerati? Iar daca sunt avantaje va rog sa mi le puneti in tema.Multumesc. Dau funda la cel mai bun raspuns si multe voturi, bineinteles.:*

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tot ghiozdanul e cea mai buna optiune, daca umbli cu gentuta si mapa ti le poate fura un nesimtit usor, asa ghiozdanul il tii bine la tine.

| LaMisto a răspuns:

Tinand cont ca la facultate nu ai nevoie de foarte multe carti si caiete, nu are rost sa cari "ditamai" ghiozdanul dupa tine.O mapa ar fi perfecta...Sau o geanta mai mare.

| thythi a răspuns:

Salut.
Eu in primul an de facultate aveam un ghiozdan si imi puneam caietele si ce mai aveam eu de luat... Spatiul cel mai mare era ocupat de caiete. Apoi in semestrul doi am schimbat materialele, adica mi-am cumparat un top de hartie A4 si imi luam in fiecare zi cam cate foi credeam eu ca imi vor fi necesare.Era mult mai practic asa, iar cursurile mi le organizam acasa in dosare diferite pentru fiecare curs. Asa nu am mai avut nevoie de o geanta chiar asa de mare si imi luam deseori mapa cu mine si gentuta cu lucrusoarele mele.
Desigur ai nevoie si de ghiozdan, sunt zile cand poate ai mai multe de dus; eu de exemplu aveam zile cand mergeam de la facultate direct la aerobic si luam ghiozdanul, imi puneam si hainele de schimb, etc. De asemenea poate vor fi zile cand vrei sa te imbraci mai sport, sau vei merge in parc, sau la undeva la iarba verde cu colegii si un ghiozdan nu va strica.
Parerea mea este sa ai cate una din fiecare: o geanta mai mare, una mai mica, ghiozdan.
Succes la facultate! Apropo: ce vei studia?