| anonim_4396 a întrebat:

La facultate voi va luati geanta sau o mapa ceva? Si scrieri pe caiete sau pe foi a4?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iei ce vrei, acolo chiar nu ii pasa nimanui

scriam pe caiete sa am totul la un loc

| Caro34 a răspuns:

Scrii pe ce vrei tu; eu scriam pe foi A4 si le capsam, fiecare curs in parte, apoi in mapa. Aveam o mapa pentru un semestru si asa mai departe. Tu poti face cum vrei, acolo nimeni nu te intreaba nimic. Numai bine!

| anonyymuusss a răspuns:

Nu i pasa nimănui ce îți iei sau pe ce scrii. Alege ceea ce te face pe tine sa îți menți un sistem de organizare și sa fie eficient stilului tău de învățare. Eu, personal îmi iau ghiozdan, iar de scris nu prea scriu fiindcă nu ma ajuta la nimic. Doar la laborator, când îți mai preda ceva, am un caiet in care îmi notițe. Presupun ca treci in anul 1 deci o sa vezi ca materia e in ppt-uri structurata și aia o scoți și o inveti. Nu prea ai ce scrie.

| Adiav a răspuns:

Poti sa scrii si pe foi A4 dar iti recomand sa-ti capsezi fiecare curs sa nu-ti pierzi foile. Si sa-ti notezi pe prima foaie data si numarul de curs