| NicolLightwood a întrebat:

Buna Tpu.Nu inteleg cateva lucruri la băieti.De ce sunt asa de perversi, profitori si de misogini? Băietii se uita numai la sânii si fundul unei fete.Nu prea conteaza caracterul, inteligenta etc.Numai buna de sex sa fie.Altceva nu conteaza.Cand băietii vad o fata mai delicata sau mai "slaba",ei cred ca este o tinta usoara. Dupa ce termină,ei isi bat joc de ea,de fete in general si dupa se lauda la prieteni.Cel mai enervant este Cand mergi pe strada si te trezesti ca un tip ti-a dat o palmă peste fund(o spun din propria experienta)De ce sunteti asa de insensibili băieti? De ce nu puteti fi sensibil,respectuosi, romantici etc?

6 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Unii baieti sunt asa pentru ca fac parte dintr-un anumit grup, iar pentru a fi acceptat, se comporta ca atare, adica isi bat joc de fete. Comportament din acesta am observat si eu de multe ori. O alta cauza este si lipsa de educatie de acasa, lipsa afectiunii parintilor. Astfel, dorinta de a atrage atentia asupra lor se rasfrange prin comportamentul descris de tine mai sus.

| RAY a răspuns:

1,ai generalizat aiurea sincer, hai daca spuneai am cunoscuta cativa sau asa vad eu etc
2, daca atractia fizica sexuala nu exista noi nu aveam relati cu voi de lunga durata
3, voi femeile va remarcati in mare parte prin imagine desi a cui e vina a baietilor sau a naturi a evolutiei umane prin care masculul e atras sexual de imaginea femei?
4, sunt baieti care sunt sensibili dar aia stau in freindzone, stim prea bine ce baieti va plac voua, voi singure preferati curvari asta e adevarul
5, si barbati iubesc chiar mult mai profund si sincer, un barbat iubeste mult timp dupa despartire o fata azi ai lasto maine e cu altul, femeile se iubesc doar pe ele atat asta e adevarul stati cu noi ca sa va faceti nevoile materiale, emotionale atat
adica sa manipulati, prostiti etc ca doar va plac dramele

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-si pot bate joc de o fata, daca ea accepta si le permite!
Daca vrei un baiat serios si respectuos, nu il cauta in club, la discoteca, sau la colt de strada!

| OldSoul a răspuns:

Pai daca voi va imbracati in asa fel in cat sa va puneti formele in evidenta e normal ca noi sa fim perversi.
Pana sa-ti cunosc eu caracterul sau inteligenta trebuie sa treaca timp, si inainte de asta trebuie sa te accept ca aspect.

Sunt si baieti d-aia cum vrei tu, doar ca pe aia nu ii observati, voi tot de badarani sunteti atrase.
Sau sa reformulez, acei baieti cel mai adesea vor sta din umbra si va vor urmari, nu-si vor exprima sentimentele din frica de a fi refuzati.
Si desigur, primul care se va da la voi va fi cel mai probabil un "profitor" sau "excroc sentimental", doar ca voi find la inceput va veti face aluzii ca, chiar va iubeste, si cand va veti da seama va fi prea tarziu.

| UnBroken2016 a răspuns:

Of of of, unde era fata aia de treaba care ii pasa de baietii buni. Ptiu, sa nu te deochi

"De ce nu puteti fi sensibil, respectuosi, romantici etc?" Pentru ca aia care fac asa sunt bagati in friend-zone sau sunt luati de prosti.

PS. daca aveai bun simt atunci cand unu iti da una peste fund ii dadeai una peste fata sau una intre picioare. Tu daca nu zici nimic, idiotu" crede ca iti place.

| Paulystar a răspuns:

Baietii si fetele sunt atrasi, vrei nu vrei, de frumusetea exterioara, inainte sa se cunoasca mai bine. Natura ne-a creat asa ca sa fim atrasi de persoanele frumoase, stilate. Si da, nu toti baietii sunt asawinking