| anonim_4396 a întrebat:

Nu va enerveaza oamenii care au febra "k" sau febra "y"?
Sau cei care nu sunt in stare sa scrie o propozitie corect?
Dar cel mai rau, cei care pun intrebari stupide gen:"Daca cade zapada din cer inseamna ca ninge?" ( nu am inventat eu asta, chiar am vazut intrebarea aceasta)

Răspuns Câştigător
| zoeyangel a răspuns:

Sincer unii oameni sunt enervanti, dar daca stai sa te gandesti uneori este chiar amuzant. Stiu chestia cu intrebarile stupide. Le aud in fiecare zi. Plus ca stiu o persoana care m-a intrebat o data " De ce sunt furnicile mici?" Si am fost foarte tentata sa intreb si eu " Cum poti fi atat de prost?", dar m-am abtinut. laughing

| anonim_4396 explică (pentru zoeyangel):

Stiu cum e... Am colege in clasa care scriu ca... Dar n-am ce sa le zic, de multe ori nu ma cobor la mintea lor dar ma enerveaza foarte mult laughing

19 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu mă enervează, chiar mă amuză. Nu îmi place să primesc mesaje cu ''k'' în loc de ''c'' și ''sh'' în loc de ''ș''. Am văzut și în mesaje că unele litere sunt înlocuite cu cifre. În loc să îmi ia câteva secunde să citesc un mesaj, îmi ia câteva minute doar ca să descifrez câteva fraze.

| Morenna10 a răspuns:

Ba da, ne enerveaza, dar ce sa facem

| T0T a răspuns:

Daca cade zapada din cer nu inseamna ca ninge. Exista un fenomen, prin care cad un fel de bulgari de zapada, e mai mult o furtuna, in care sunt foarte posibile si trasnete. Aia nu este ninsoare. Deci intrebarea e foarte buna.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Intrebarea aceluia era "cand cad fulgi de zapada din cer inseamna ca ninge?" dar eu am mai scurtat-o si am zis doar zapada

| OldSoul a răspuns:

Uneori, depinde, daca e in excesm, da, si eu folosesc uneori "k" dar foarte rar, mai mult atunci cand nu vreau sa vorbesc cu persoana respectiva, in rest incer sa scriu cat mai corect posibil.

| AirănMeidăn a răspuns:

Vai, vai, vai, dar ce intrebare originala avem aici. Jur ca nu am mai auzit pe nimeni zicand "mama, ce ma enerveaza astia care scriu cu y si k". Mai nou nu se mai scrie asa, si se folosesc diacritice in combinatie cu un punct la sfarsitul fiecarei propozitii, care trebuie neaparat separat prin space. Oh, si sa nu uitam de "rolling on the floor" cu paranteze din abundenta dupa fiecare fraza. Oh, sa nu uitam de "MOOOOOOR", "aer pls", "mor de ras" si de caps lock.

Cat despre intrebarea cu zapada, sa stii ca nu recunosti sarcasmul cand il vezi.

| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Poate ca acela care a scris intrebarea nu era sarcastic, si aici nu se pun intrebari sarcastice. Poate ca era atat de redus mintal incat l-a dus
mintea sa puna aceasta intrebare tampita.
Si am mai auzit oameni zicand ca e enervant daca folosesti "k" si "y" in abundenta pentru ca iti ia o ora sa descifrezi si aia care scriu cum ai zis tu ca e un fel de "moda" acum cu diactricele, aia nu sunt "la moda", sunt doar niste analfabeti care se cred cool insa... Nu sunt

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ba da, dar n-ai ce să le faci.

| doreal a răspuns:

De astia au existat, exista si o sa mai existe. Sunt niste specimene neintelese de omenire.

| Ciumpi35 a răspuns:

K3 vr3y s@ zycy? Pfiu da greu e sa scrii asa. Nu are nevoie planeta de analfabeti? Daca nu ar fi retarzii astia de cine as mai rade?

| anonim_4396 explică (pentru Ciumpi35):

Da dar uneori cand scriu aia asa nu descifrezi nimic si e destul de enervant... laughing

| Ciumpi35 a răspuns (pentru anonim_4396):

Râzi, îi ignori și vorbești cu ăia care scriu corect gramatical. tongue Nu trebuie să-ți pierzi timpu cu cei care nu merită

| anonim_4396 explică (pentru Ciumpi35):

laughing noroc cu tine ca habar nu aveam ce naiba vrea sa zica " cu "febra k si y". asta nu o mai stiam

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cand am zis " febra k si y " adica foarte multi oameni vorbesc cu " y" in loc de "i" si cu " k" in loc de "c " de exemplu "ke may faci?"
Mda si nu am specificat in intrebare ce inseamna pentru ca am vazut ca internetul vorbeste din ce in ce mai mult de asta si cred ca majoritatea Romaniei stie de asta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt in alta tara dar si aici folosesc multe prostii de genul. oricum, eu stiam ca se zice vocabular de facebook nu febra nu stiu care laughing.
cat despre intrebare, numai prostii astia de 14 15 ani vorbesc asa, se cred mai "cool" si restul dar sunt de fapt niste analfabeti in devenire. cate posturi nu am vazut in care ziceau ca le este greu sa scrie la scoala corect, pentru ca s-au invatat sa vorbeasca aiurea pe fb. idioti, nu ai pretentii

| Ciumpi35 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dr. Ficus. Specialist in febra gramaticala.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda... Nu sunt analfabeti in devenire, sunt analfabeti in toata regula atata timp cand la mesaje iti scriu : "ke f@ky b@?" laughing

| Liana030809 a răspuns:

Ba da.