| anonim_4396 a întrebat:

TPU, Numele meu este Alina, am 14 ani. si am o mare confuzie si mereu ma nelinisteste. uitati. eu am 14 ani si pana acum nu am avut un prieten. nu am sarutat un baiat ca acum.si am o prietena care are 12 si deja a facut asta. m-au intrebat cativa baieti daca vreau sa fim impreuna. dar pur si simplu nu simteam nimic pentru ei. mi-a placut foarte mult un baiat acum cativa ani. si mi se parea ca si el ma place. era foarte tandru cu mine. si chiar ma simteam bine in compania lui. dar l-am vazut sarutandu-se cu prietena mea cea mai buna in parc si am fost distrusa ( ea nu stia ca il plac) nu am putut sa-i spun nimic ei. si am fost distrusa. eram foarte buni prieteni. ne intelegeam bine dar dupa ce s-au intamplat toate astea am incercat sa pastrez distanta fata de el. si acum ne vedem o data la o luna si toata discutia dintre noi este: " Ceau Alinnaa!" si eu: " Ceauu!". atat. nu stiu de ce nu mai suntem prieteni. si alta problema a mea este ca de atunci nu mi-a mai placut alt baiat. si chiar am nevoie de cineva in momentul asta. dar nu gasesc pe nimeni. cand ascult piese triste de dragoste imi dau lacrimile cateodata. si imi dau seama ca de fapt eu nu sunt indragostita, ca nu simatizez pe nimeni. si mi-e frica, ca nu voi mai putea sa fiu cu un alt baiat. aa si un baiat de la el din clasa imi tot face avansuri. dar sunt cei mai buni prietenii. da stiu o poveste complicata! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| FanMJJ a răspuns:

Wow, nasoala treaba. Ciudat e ca si eu am aceeasi problema ca si tine, dar cu fetele. Sfatul meu e sa iesi cu prietenii in oras, sa te distrezi sau daca nu apucate de un sport sau un joc pe pc /ps2 sau orice altceva, si cel mai important nu mai asculta melodii triste, ca daca le asculti iti amintesti de acel sentiment de tristete si singuratate. Bafta