| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

Parintii mei urmeaza sa se desparta si tot ce simt e ca am nevoie de ei, de ei amandoi! In ultimul timp am capatat o groaza de frici printre care si frica de moarte dar nu de moarte in sine ci de a nu face ceva si a muri iar de cate ori ma gandesc simt ca parca as vrea sa fac ceva desi stiu ca nu voi face. Am trecut prin multe, desi sunt doar un copil si simt ca macar aici m-am putut elibera. Astept un sfat, va rog din inima.

1 răspuns:
| katy a răspuns:

Despartirea nu o privi ca pe sfarsitul lumii.Multi parinti se despart si ai mei sunt despartiti de multi ani, Trebuie sa intelegi ca ceva nu mai merge bine intre ei.tu oricum ramai copilul lor, parintii iti vor fi aceeasi, mereu o sa ii ai pe amandoi.Nu ai de ce sa te temi. Orice persoana adulta are dreptul la fericire si la liniste sufleteasca, daca ei nu se inteleg au dreptul de as reface viata.dar tu retine ca relatia ta cu ei va fi aceeasi! Asa gandeam si eu ca tine, dar acum sunt adult si inteleg ca divortul a fost cea mai buna optiune!