| Valentina400 a întrebat:

Pastilele cu hormon de crestere ajuta pentru a te înalta? Ce marca de pastile imi recomandati si de unde le pot achizitiona? Ce varsta trebuie sa ai pentru a le lua? Daca aceste pastile nu ajuta, ce pastile/vitamine imi recomandati? Fac sport zi de zi pentru inaltare dar vreau sa iau si ceva pastile/vitamine pentru a ma inalta.

5 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Nu lua NIMIC hormonal decât sub îndrumarea unui endocrinolog, pentru că îți poți da tot organismul peste cap și efectele pot fi ireversibile.

| Valentina400 explică (pentru anamariarot):

Stiu,dar eu doar am intrebat daca ajuta sau nu pentru ca unii spun ca aceste pastile chiar isi fac efectul, iar altii spun ca nu sunt bune deloc.

| anamariarot a răspuns (pentru Valentina400):

Măi, te pot ajuta pe de o parte(adică să crești în înălțime), dar să te afecteze pe de altă parte(pe metabolism, de exemplu) și nu cred că asta îți dorești.
Ce înălțime ai?

| Valentina400 explică (pentru anamariarot):

Am 1.50 si am aproape 15 ani.

| anamariarot a răspuns (pentru Valentina400):

Nu e deloc o problemă înălțimea ta; și fetele micuțe sunt foarte drăguțe happy. Fă stretching, ajută pentru a crește