| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a întrebat:

Pisica mea o sa fete in curandbig grin. Ce nume de pisici sugerati(dintr-alea frumoase)?

Răspuns Câştigător
| Mariidc a răspuns:

Pai...
Bella, Sunshine, Kitty, Mitzuri[asa il cheama pe al meuhee hee],Pussy,Tommy,Speedy,Puffy,Clio,Cleo,Sylvester,Isis,Daphne,Pegas,Capsunica,Dalia,Lily,Olive,Cutie,Sweet[Sweetie],Joy,Blanche,Noir,Fulg de zapada,Snow,Ghemulet,Pufulete, Blackie, Toto

Tips:

•Pisicilor le plac foarte mult numele care contin litera „s", tocmai de accea majoritatea raspund atunci cand sunt strigate „pis-pis". Daca vei alege pentru felina un apelativ care contine litera „s" este posibil sa-l invete mult mai repede.
•Familiarizeaza pisica cu numele ei inca din prima zi. De fiecare data cand o strigi fa-o pe un ton calm si cald, pentru ca aceasta sa nu creada ca vrei sa o certi.
•Striga felina numai pe numele ei, deoarece spunandu-i si altfel, de exemplu „pis-pis" este posibil sa nu mai raspunda la deenumirea initiala.
•Nu pronunta numele pisicii cand o certi. Aceasta il poate asocia ca fiind ceva rau, iar cand o vei striga pentru a-i da mancare sau a te juca cu ea va crede ca o certi.
Bafta!

6 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Tomita karina biju

| Elenna219 a răspuns:

Miki,Pufica,Tomi,Suzi etc. :p

| Filip_9704 a răspuns:

Kytty, Mykky, Bella, Sella

| Licurici_1572 a răspuns:

Bella,Tomita,Sonya,Abby,Beky,Bufolino,Bufyhappy

| gogaie a răspuns:

Poate găsești răspunsul tău aici http://tedoareminteacunoi.blogspot.com/ :D

| danydany2 a răspuns:

Tziluca si Vuvu daca e baiat.Monela pentru fata.