| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU prietena mea are un frate de 7 ani si de kite ori o chemam sa iasa cu noi ea il aduce tot timpul pe fratele ei si nu isi cumpara ei diferite dulciuri sau asa ceva da' ii cumpara fratelui sincer e cam enervant (foarte enervant)nu putem vorbi despre nimic in preajma lui dar acasa se teme sa il lase zice ca e prea mic big grin iar parintii toata ziua sunt la serviciu nu stiu cum sa ii explic sa il lase singur acasa pentru chiteva ore...ma puteti ajuta cu niste sfaturi... fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfff pai adica nu se poate nici una din optiuni de exemplu sa ii ia o jucarie in geanta si sa eu dea sa se joace undeva iar nu o sa fie asa atent el la ce vorbiti voi! sal sa il lase acasa cu tv deschis sa ii lase p gustare si sa il imbrace spele hraneasca inainte sa plece si o sa stea cuminte sa ii hotarasca sa nu faca rele adica sa umble la detergenti si din astea dar sa fie precauta sa nu lase la indemana lui! sau daca are vreo vecina un copil pana in 10 ani il poate lasa cu el si sa ii promita cand vine ii aduce ceva! un simplu baton e suficient ca copilul sa inteleaga! bafta:*:*:* primesc funda?

3 răspunsuri:
| 30stm a răspuns:

Incearca sa ii gasesti prieteni de varsta lui.copiii mici se imprietenesc foarte repede.Iti urez succes!happy

| cosmy_7533 a răspuns:

Baby sitter - bona? Sau sa roage pe cineva sa stea cu el, sau sa se culce happy

| Dyaangel a răspuns:

Mai bine ia-i spune prietenei tale sa ii explice frumos ca e destul de mare ca sa stea singur in casa si daca nu vrea sa ii spuna bunicilor lui sa gaseste-i un pritene cu care sa se joace! Sper ca te-am aujutat!