| natalia886 a întrebat:

Prietenul meu este prea indiferent cu mine nu prea da importanta la nimic vreau si eu niste statusuri de nepasare pentru ca m-a dezamagit si nu mai vreau sa imi arat sentimentele pentru ca el imi raspunde mereu cu:"nu ma intereseaza!"Vreau sa-i arat ca si eu pot fii la fel apoi sa vad eu ce mai face.Si nu vreau sa ma despart de el pentru ca il iubesc enorm dar totusi nu ma incanta cand nu ma baga in seama.

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Lasa statusul.
Comporta-te cu el la fel de rece, ba mai mult, fii ironica uneori.
Daca nu isi da seama, cea mai buna decizie ar fi sa ii spui PA.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Biancaseba a răspuns:

Fata draga, cati ani ai? Trezeste te!
Alege pe cineva care sa te aprecieze! Crezi ca statusul o sa ti rezolve asa zisa problema?

| neutrino a răspuns:

Daca tu vrei... iubeste-l si rabda.