| MyaEmy a întrebat:

Buna oameni buni am si eu o problema cu prietenul.
Deci suntem impreuna de o luna si pana acum nu am iesit decat de cateva ori cu el(lasand la o parte intalnirile din pauze de la scoala) si in ultimul timp mi-se pare cam indiferent, adica il bag in seama pe facebook si imi raspunde greu sau el nici nu ma mai baga in seama.Nu cred ca ma inseala,doar cred ca nu sunt destul de importanta pentru el de e asa indiferent,inainte vorbeam cu el in fiecare zi dar acum...
Ce ar trebui sa fac sa-l scap de indiferenta asta? pana acum eu nu prea m-am deschis sufleteste lui, adica nu i-am zis ca il iubesc sau alte chestii legate de sentimentele mele fata de el desi el a facut asta.
FUNDA :*

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea este sa-i spui ce te doare. Comunicarea este importanta. sa-i spui si lui asta. Dupa ce mai discuti cu el o sa-ti dai seama cam ce vrea. Trebuie sa fii foarte atenta la ce spune si sa incerci sa-l tragi de limba. Apoi, mai vorbim.

| MyaEmy explică (pentru Salontanul):

Da dar crede-ma nu prea sunt genul de persoana care sa lase mereu de la ea, sunt cam orgolioasa si oricum ultima oara cand am vorbit cu el nici nu mi-a raspuns straight face

| Salontanul a răspuns (pentru MyaEmy):

Pai, atunci lasa-l. Daca nu raspunde inseamna ca-i altceva. Nu ti-a facut nici o propunere mai "deosebita" si l-ai refuzat?

| MyaEmy explică (pentru Salontanul):

Pai noi vacanta asta spre exemplu care a tinut 2 saptamani, nu ne-am intalnit decat de 3 ori straight face, ba da mi-a mai facut propuneri de vreo 3 ori dar atunci vroia sa ies cu el si cu prietenii lui si l-am refuzat si oricum propunerile astea au fost la inceput nu acum.

| Salontanul a răspuns (pentru MyaEmy):

Nu stiu ce sa zic. Nu vreau sa trag o concluzie pripita dar mi-e ca el avrut sex nu dragoste si nu i-a reusit. Ai grija!

| MyaEmy explică (pentru Salontanul):

Ah nu, nu e genul asta de baiat, ba chiar e cam prea cuminte laughing

| mona a răspuns:

Poate s a plictitit de tine, nu il mai cauta, lasa-l pe el sa o faca

| MyaEmy explică (pentru mona):

O sa-l las dar problema e ca vruiam sa ne vedem azi sau maine pentru ca luni incepe scoala si noi nu ne intalnim niciodata in timpul scolii si de invitat in oras sunt sigura ca no va face

| mona a răspuns (pentru MyaEmy):

Te inteleg dar daca el este asa indiferent chiar nu vad care ar fi solutia...

| MyaEmy explică (pentru mona):

sad off

| Salontanul a răspuns (pentru MyaEmy):

Are dreptate Mona. E complicata treaba. Numai ca invitatul intr-un grup numai de baieti nu-mi pare treaba buna.

| MyaEmy explică (pentru Salontanul):

Da dar asta s-a intamplat la inceput, dupa care m-am intalnit cu el doar noi 2 de cateva ori si da ai dreptate, chiar e complicata treaba

| LTAA a răspuns:

Posibil sa te insele, si probabil prin indiferenta vrea sa iti demonstreze ca nu te mai iubeste!
Incearca si tu sa il respingi usor-usor. Daca nu va reveniti, inseamna ca ati revenit la statulul de simpli colegi (u know what i mean)!

P.S.: El are note mici si tu mari?
Mai vorbeste cu altcineva in clasa?

| MyaEmy explică (pentru LTAA):

Nu el are note mai mari decat mine si noi nu suntem colegi de clasa ci doar de liceu laughing si da mai vorbeste dar sunt doar simple colege