| LauraMLD a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie cum transfer 3 euro dupa un abonament cosmote pe cartela? Dau funda!

1 răspuns:
| Konata a răspuns:

Pentru a realiza un transfer, apelează de pe telefonul tău *100# şi urmează instrucţiunile, sau tastează comanda *444*valoare transfer*076xxxxxxx#.
De exemplu, pentru a transfera €3 către utilizatorul de Cartela COSMOTE cu numărul 0766612571, trebuie să apelezi *100# şi să urmezi instrucţiunile. Sau poţi apela *444*3*0766612571#. În acest caz, pentru a evita eventuale erori, vei primi un mesaj cu toate datele tranzacţiei: valoarea de transfer şi numărul de Cartela COSMOTE pe care le-ai introdus. Dacă acestea sunt corecte, va trebui să confirmi tranzacţia de transfer apelând *444*1#.