| anonim_4396 a întrebat:

Recent sunt intr-o relatie cu o fata. Ne vedem aproape zilnic, ne sarutam, etc. Parintii ei nu stiu de mine... Azi i-am cerut sa ne trecem pe facebook intr-o relatie, iar ea a spus ca ar prefera sa nu trecem ca suntem intr-o relatie pentru ca multe rude de ale ei au facebook. Oare are pe altcineva? Mentionez ca stie sa sarute extrem de bine desii are 15 ani. (Si eu tot 15 ani am.). Suntem impreuna de 3 zile. Voi, fetelor, i-ati refuza daca ei v-ar cere acest lucru? ( Intr-o relatie pe facebook). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Intrebarea e pusa la misto, nu? Dupa 3 zile vrei sa va treceti pe facebook... daca nu era facebook ce faceai? nu te mai cuplai cu ea?
Normal ca parintii ei nu stiu de tine, sunt doar 3 zilee, nici ea nu s-a acomodat cu gandu si tu vrei sa stie parintii...
Poate are pe altcineva, poate nu.
Toti avem rude pe facebook, iar pentru fete e mai periculos, pentru ca nu vror sa afle parintii.Tu daca te pui intr-o relatie pe facebook, colegii/rudele: bravo, esti tare... In schimb la o fata... daca afla parintii poate intra in probleme.
Daca are sau nu...depinde de fata, majoritatea fetelor pana la 15 ani au avut cel putin 2 iubiti(cunosc persoane care sunt clasa a 5 si au iubit, asa ca...). Mai usor cu gelozia, nici sa nu ii pui intrebarea asta.
3 zile nu inseamna o relatie, dupa cateva luni se poate numi o relatie happy

| bassmusic a răspuns (pentru floryynnel):

Nu, nu am pus-o la misto. Multumesc mult pentru sfaturi!

| floryynnel a răspuns (pentru bassmusic):

Nu am de unde sa stiu daca are sau nu pe altcineva, pentru ca nu o cunosc. Incearca sa vorbesti cu colegii de clasa(dar nu ii lua din prima cu x are prieten sau cv in genu). Poti vorbi in special cu fetele( ai grija cum aduci vorba de ea...nici nu ai idee cat de atente sunt, iar majoritatea se ajuta reciproc). Daca si inainte era mai,, curvulita" s-ar putea sa aiba( dar nu pentru ca nu a vrut sa treaca relatia pe facebook). Incearca sa o intelegi, sa ii intri in minte, sa poti sa o citesti. Dar nu ii da de banuit.
In acelasi timp dovedestei ca o iubesti, daca nu are o sa regreti ca nu ai avut incredere in ea.

| bassmusic a răspuns (pentru floryynnel):

Astazi, (ca in fiecare zi) am asteptat-o in fata scolii cu un trandafir( suntem la scoli diferite). Nu a avut nici o problema...Ma sarutat in fata tuturor...

| floryynnel a răspuns (pentru bassmusic):

Frumos gest din partea ta cat si al ei. Ziceam sa ii ei colegii pe ocolite pentru ca nu o sa recunoasca. Nu o cunosc, deci eu zic ca nu are pe altcineva, pana la urma...nu toate sunt curve, nu?

| bassmusic a răspuns (pentru floryynnel):

Nu ii cunosc colegii...Dar daca stau bine sa ma gandesc...Totusi daca avea pe cineva nu cred ca ma saruta in fata tuturor colegilor ei, nu? Thx mult

| floryynnel a răspuns (pentru bassmusic):

Cam asa este, iti zisai colegii(mai ales daca este o clasa unita) nu o sa spuna nici 1 adevaru, sau ca sa spuna trebuie sa vorbesti ceva timp cu ei. In orice caz, sa nu crezi tot ce or sa zica colegii, chiar daca zic de rau, in clasa se mai intampla sa fie si invidiosi..., pana acum ea da dovada ca te iubeste. Nu stiu ce sa zic cu iubirea asta...in a 8 am avut o colega, statea cu un baiat de la alta cls, tot timpu erau impreuna, iar dupa 1-2 luni baiatu a aflat ca fata mai avea inca 3. Dar tu sa continui sa o iubesti happy Succes

| bassmusic a răspuns (pentru floryynnel):

Multumesc Mult! happy

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Abia de 3 zile sunteti impreuna si deja ai pretentia sa va treceti pe facebook cu,, intr o relatie,,, mai asteptati un pic sa vedeti cum merg treburile intre voi...

| Rëndark a răspuns:

Are experienta fata. Crezi ca esti primul ei prieten? laughing

| bassmusic a răspuns (pentru Rëndark):

Nu...dar... Oare are pe altul?

| Azµre a răspuns (pentru bassmusic):

Există o oare care posibilitate...

| Rëndark a răspuns:

Da, posibil sa aiba pe altul.

| KhaleesiD a răspuns:

Uite cum sta treaba... Este posibil sa aiba pe alt cineva dar este posibil sa nu aiba. Este o "relatie" de 3 zile. Eu am 16 si nici eu nu i-as spune parintilor dupa 3 zile ca sunt cu cineva si apropo de intrebarea ta, da l-as refuza, cum am zis sunt doar 3 zile. Doar pentru asta ca nu vrea sa faca relati publica nu inseamna ca are pe alt cineva.
P.S. Incearca sa o cunosti mai mult si vei afla pe parcurs daca are pe cineva. Vei vedea ca peste cateva saptamani va spune parintilor sau cel putin va accepta cshestia asta pe facebook tongue
Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

| rrroxy a răspuns:

Probabil la varsta ei e controlata de parinti si de aceea nu doreste sa expuna lucrul acesta.

| rrroxy a răspuns:

Nu conteaza cati prieteni a avut conteaza daca va placeti reciproc iar tu ar trebui sa ai putina incredere in ea.iar faptul ca isi expune relatia in public nu-ti garanteaza ca nu are pe altul. poate foarte bine sa fie cu unu din afara orasului, tarii etc.

| AtomikKid a răspuns:

Lol, o relatie nu tine numai de facebook.