| aripifrante a întrebat:

Sambata asta imi fac majoratul si nu stiu cum sa ma machiez. O sa port o rochita neagra cu sandale negre.Idei de machiaj? please >fundabig grin

Răspuns Câştigător
| curiozitatea a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:90&biw=1024&bih=575
E super asta:D
Si daca vrei sa vezy un mic video uite :
http://www.youtube.com/watch?v=OB8nfJCOIeE
Sau daca nu atunci scrie pe youtube "How to make your make up"
Funda?:)

5 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Incearca un machiaj smokey eyes. uite aici o poza http://www.smokeyeyetutorial.net/wp-content/uploads/2010/05/smokeyeye.jpg si un video in care iti arata cum poti sa te machiezi http://www.youtube.com/watch?v=ATGVigFafCY&feature=channel

| zմzմツ a răspuns:

Pai ai putea incerca un fard gri.creion de ochi... putin fond de ten si un ruj nici prea deschis nici prea inchis poate un rosu.

| Nextone a răspuns:

Daca ai si rochia neagra si pantofii negri cred ca nu ar strica putina pata de culoare.De exemplu poti opta pentru un ruj rosu unghii rosii si ceva acesorii ori colorate ori tot rosii daca vrei sa nu dai gresihappy. La ochi te poti machia cu negru doar conturul deci nu foarte tare) si rimel sau gene false daca vrei opta pentru rujul rosu, daca nu te poti machia la ochi mai tare si cu o culoare si buzele sa ti le lasi mai naturale doar gloss.Trebuie ceva rezistent ma refger la ruj ca sa durezehee heeBafta si distractie palcutahappy

| YoungHomie a răspuns:

Eu stiu cum sa ma machez dar nu stiu in ce sa ma imbrac si cred ca ma imbarc la maj meu in treningrolling on the floor

si poti sa te machezi...cu umbra adica spre interiorul ploapei sa faci cu o culoare deschisa si spre exterior cu o culoare inchisa gen maro sau mov