| LoOran_1745 a întrebat:

Cum sa ma machiez in seara asta? Am rochita neagra :d Multumesc:*

9 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Smokey eyes love struck.

| stiiix a răspuns:

Daca rochita este neagra, ai putea opta spre un machiaj colorat, ti-ar da un plus de originalitate.
Poti incerca un smokey eyes in nuantele unui apus de soare thinking unui desert, o sa gasesti tutoriale pe youtube.
Have fun tonight! big grin

| anonimathebest a răspuns:

Daca ai ales o rochie neagra, iti trebuie culori mai inchise. Ce culoare de par ai? Daca este inchis, foloseste tonuri de mov, verde sau roz.rujul trebuie sa fie un rosu, ori inchis ori deschis(depinde de care ai), Foloseste si putin luciu peste ruj(efecte fabuloase, am incercat asta pe mine si merge!)I-ati si niste cercei nu prea deschisi. Sper ca am ajutat! pup.

| BlugiStramti a răspuns:

Pai cu negru, griii sau alb...sau in orce culoare daca o asortezi cu un accesoriu cp paa

| BlugiStramti a răspuns:

Pai cu negru grii sau alb, sau cu alta culoare asortata cu accesoriiile cp pa

| Raluca_8045 a răspuns:

Poti sa pui pe ploape o culoare mai inchisa precum negru iar sus ceva mai deschis alb...http://www.google.ro/......tp?/imgres 800&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=373&ei=G5MdTfqpI9HMswaO7ZS6BA&oei=FZMdTby_F4Wa8QOhgv2CBw&esq=2&page=2&ndsp=25&ved=1t:429, r:22, s:24&tx=74&ty=24&biw=1152&bih=773 poate iti place asta
uitate:D

| evrika a răspuns:

Fi sclipitoare azi. Alege un machiaj in culori aurii, sau un smoky eyes pentru un look misterios. Accesorii care sa fie de o culoare puternica...contrast-dc rokia e neagra.

Nu uita de buze - pune-le in evidenta cu nuante de rosu aprins, si adauga aceeasi nuanta pe pometi pentru a finisa lookul. Pentru ca machiajul sa reziste toata noaptea, alege un ruj rezistent la transfer peste care vei adauga un gloss transparent sau unul cu sclipici.

Nu uita nici de unghii... Fii creativa si decoreaza-ti unghiile cu modele indraznete, iar daca nu ai folosit strasuri niciodata, acum ar fi un moment bun sa le incerci.