| MBAAA a întrebat:

Cum fac la orange daca in timp ce am telefonul inchis, cineva imi trimite un mesaj, atunci cand deschid telefonul, sa primesc mesajul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesajul il vei primi automat in primele minute, eu am abonament si le primesc in 30 de sec dupa ce deschid telefonulhappy.

| MBAAA explică (pentru anonim_4396):

Am stat si o ora si tot nu am primit mesajul thinking

11 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Atunci cand ai telefonul inchis si mesajele scrise nu pot fi livrate catre numarul tau, ele se stocheaza in serverele Orange timp de 72 de ore si sunt livrate imediat ce telefonul tau va fi deschis, in acest interval.
De asemenea, nu vei primi mesajul scris in cazul in care expeditorul nu are setat in meniul telefonul valabilitate maxima (sau 72 de ore) pentru expedierea mesajelor scrise.
In cazul in care situatia nu s-a rezolvat, pentru a ne asigura ca nu sunt probleme de ordin tehnic cu cartela ta SIM, te asteptam cu un apel la Serviciul Clienti – 444-apel gratuit.

Cu prietenie,
Orange helper
http://www.orange.ro/help/despre/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abonament sau prepay?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite am gasit ceva : http://www.orange.ro/services/nonstop-ro.html normal ar fi ca atunci cand deschizi telefonul sa primesti mesajul.
Poate nu te'a apelat nimeni cine stie. oricum sa fii sigura du'te la Oange Shop si te ajuta cu cea mai amre placere.

| MBAAA explică (pentru anonim_4396):

E prepay straight face

| MBAAA explică (pentru anonim_4396):

Apelurile le primesc, dar daca imi scrie cineva un mesaj si mi`l trimite, nu-l primesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa pai asa zi nici eu nu primesc mesajele acelea deci cred ca nu le primeste nimeni daca are telefonul inchisthinking

| MBAAA explică (pentru anonim_4396):

De acum incolo o sa-mi tin mereu telefonul deschisbatting eyelashes Merci mult.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru nimic, o funditabig grin?

| MBAAA explică (pentru anonim_4396):

O fundita tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru MBAAA):

Mersibig grin