| sabina18 a întrebat:

Se apropie majoratul meu si nu am nici macar o idee cum sa-mi invit prietenii. Nu vreau sa fie o intrebare gen: Vrei sa vii la....
Ma puteti ajuta cu cateva idei?
Multumesc mult!
Funda!

3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Poţi face un eveniment pe facebook şi scrii acolo ceva la descriere.

| Roxanaaaaaaa a răspuns:

Cel mai elegant si simplu mod ar fi sa le dai o invitatie scrisa.Nu e nevoie sa iti faci niste invitatii scumpe, ca la nunta laughing. Daca ai imprimanta poti sa tii-o faci singura, impartind o foaie in 2 [gen carte] iar pe partea interioara sa scrii continutul happy
Mi s-a parut interesant invitatia unui coleg in care spunea " te invit la ziua mea pentru a petrece momente de neuitat alaturi de mine si prietenii mei nebuni.Prezenta este obligatorie! Nu accept scuze!"
Sper ca ti-am fost de folos happy

| MariaTeodora07 a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu ei. Daca iti inviti prieteni buni, de gasca, poti sa le spui gen: Vii ma la ziua mea? Sau
Ba hai ma la ziua mea. Stii chestii d'astea dar daca inviti si prieteni obisnuiti n ai decat sa intrebi : Poti veni la ziua mea? Stii chestii d'astea.
Sper ca te am ajutat ^_^