| LLLLLLLL a întrebat:

se pricepe cineva bine la franceza? Va rog! am nevoie de ajutor. vrea sa ma ajute cineva va rog?! este vorba de o scurta povestire de 5-6 randuri.
funda!

3 răspunsuri:
| emilia a răspuns:

Uite am avut si eu o tema la franceza anul trecut si am luat zece.
Trebuia sa scriu despre stilul meu vestimentar :
Je prefere le style elegant, et naturel.
J'aime les fibres naturelles, les imprimes floraux et la soie.
Je n'ai pas quelques preferences en termes de couleur or une marque.
J'achete mes vetements s'ils sont a l'aise et je me sens bien dans leur.
Plutot, je chosis un vetement qualitative que un de facon.
J'ai tendance a rafraichir ma garde-robe selon la saison.
Je n'aime pas beaucoup de shopping, mais parfois je perds mon temps a regarder une nouvelle coloction de vetements.

Pe atunci nu eram as la franceza, asa ca sa nu te superi pe mine daca sunt greseli.Eu am avut o profesoara ingaduitoare si ne dadea zece chiar daca comiteam citeva greseli.Pentru ea erau importante ideile si continutul.
Sper ca te-am ajutat *.

Funda *?

| 21Ada a răspuns:

1) despre ce?, 2) poti incerca google translate 3) sau un dictionar francez-roman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe noi ne pune sa facem cate o povestire de 5-6 randuri pentru fiecare ora.Trebuie sa lucrezi singura, nu sa copiezi de la colegii.Atunci sa vada profesorul care este munca ta.happy