| Lowk a întrebat:

Sincer am putin nevoie de ajutor. Ador o fata cu care stau mai tot timpul, ea pur si simplu spune ca nu mai vrea o relatie, dar mi-a zis ca ma place si nu stiu ce. Spune ca nu mai vrea baieti (a fost foarte afectata de relatia cu fostul si acum vrea sa fie libera cred). Mi-a spus ca tine foarte mult la mine si ca nu vrea sa ma mai raneasca(au fost niste faze urate pentru mine dar nu intru in detalii). Bun
O intrebasem daca ar vrea sa fie ceva intre mine si ea, si exact faza cu relatia mi-a raspuns.
Am rugat o fata din anturajul ei sa vorbeasca cu ea, sa aflu si eu ce ganduri are. Bun. Ea i-a spus acelei fete ca tine foarte mult la mine, iar daca o sa fie cu mine o sa strice prietenia si ca nu vrea sa ma piarda si ca nu vrea sa ma mai raneasca, ca is prea bun pentru ea. Si pur si simplu nu da niciodata un raspuns clar. Ce sa fac? Ajutor

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cat de mult o placi. daca o placi cu adevarat, stai in preajma ei si asteapta. daca ii vei fi mereu credincios si ii vei arata intotdeauna iubirea ta, este posibil ca peste o vreme (pot fi 2-3 ani sau 20 de ani) sa raspunda sentimentelor tale. daca nu crezi ca merita sa sacrifici cativa ani in speranta unei relatii cu ea, mergi mai departe si vindeca-te.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Nu faci nimic.
Este clar ea nu te place (suficient) ca un potential partener, ca daca te-ar place ar risca totul pentru asta, ea te place doar ca un amic, ca un prieten.