| Gavrilă_David_1996 a întrebat:

sunt cu prietena mea de 6 luni, de cand am vazut-o m-am indragostit de ea si o iubesc enorm. De multe ori mi-a facut niste faze care chiar ma deranjeaza si ma ranesc si cand ii spun raspunsul ei este ca nu si-a dat seama, nu realizeaza si isi cere iertare. Prima faza care imi amintesc ca mi-a facut-o era cand abia facusem o luna de relatie si era ziua ei, iar ea se suparase pe faptul ca fostul ei nu ia trimis mesaj cu "La multi ani". A doua faza a fost cand fostul ei ia trimis mesaj prietenei mele si ea i-a spus lui ca tine la el, ce iar m-a deranjat foarte tare. Pentru ca invatam la scoli diferite, la scoala la ea, imi spune mereu ca sunt baieti care o plac si care flirteaza cu ea, ceea din nou ce ma face sa ma simt naspa. Mereu o baga pe prietena ei in relatia noastra, orice vorbim sau facem trebuie sa stie si prietena ei cea mai buna. Si mereu ia luat apararea ei in fata mea in unele situatii. Acum e faza ca ea trebuie da joace intr-o sceneta si trebuie sa se sarute cu un alt baiat de doua ori, iar mie nu imi convine. I-am cerut sa renunte si mi-a spus ca nu poate din cauza profesorilor. In aceeasi seara am inceput sa ii reprosez toate fazele care mi le-a facut si am pus-o sa aleaga intre mine si sceneta. A ales sceneta. Am zis ca ne despartim. A trecut o zi in care nu am vorbit si dupa o zi ma suna si imi zice ca a renuntat la sceneta, ceea ce nu am crezut si nici nu a facut asa. Dupa care imi spune ca nu poate nici la mine sa renunte. Ia-mi-a spus ca baiatul cu care se saruta e gay, ceea ce iar m-a pus pe ganduri asa ca I-am trimis mesaj baiatului respectiv si nu mi-a raspuns, insa sa zicem ca poate o fi asa, dar peste cateva ore cand I-am spus prietenei mele ca l-am intrebat chestia asa, s-a enervat foarte tare si mi-a zis ca intre scoala si ea nu ma bag, iar m-a deranjat cu cuvintele care mi le spune. Fupa o saptamana de cearta, am fost la ea acasa ca sa rezolvam lucrurile. Am stat si am vorbit, mi-a spus ca sceneta e ceea ce vrea ea sa faca, stie ca ma raneste chestia asta, de renuntat la sarut nu poate, iar pentru sceneta intr-adevar stiu cat a muncit. Mi-a spus demult ca o sa faca sceneta insa mi-a spus ca nu o sa fie vorba de niciun sarut, adica mi-a spus ca o sa fie dar nu o sa il faca pentru ca a vorbit cu profesorii sa il scoata pentru ca ma deranjeaza pe mine. Ceea ce nu inteleg eu este: de ce nu o deranjeaza faptul ca trebuie sa sarute pe altcineva si pe ea? De ce ma ales pentru o sceneta in seara aceea? Ar trebuii sa fiu tratat numarul unu. Nu sa fiu ales inaintea unei scenete sau prietenei ei. Eu mereu cand a fost ea sa imi faca ceva si sa ma raneasca am lasat mereu de la mine ca relatia sa mearga. Ea acum imi spune ca nu o sa mai fiu la fel daca face sceneta. Eu nu stiu ce sa mai zic, ea imi spune ca ma iubeste si ca nu vrea sa renunte la mine. Si eu o iubesc dar ma raneste mereu... ce ar trebui sa fac? Voi ce parere aveti? Merita sa fac compromisul acesta?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti un baiat cuminte
http://reinvented.ro/toate/adevarul-cumplit-despre-baietii-cuminti/
iar fetelor nu le plac baietii ca tine si de aia rai badboy care le trateaza ca pe niste obiecte sexuale
http://www.realitatea.net/......54198.html
sincer tu nu vezi ca aia nu da 2 bani pe iubirea ta? ca poate tio trage si cu alti sau cine stiue, revino la realitate sincer inca nu e tarziu
citeste asta scris de o femeie
https://inkeption.wordpress.com/......-barbatii/
data viitoare lasa telenovele cu iubire pe bune esti mascul rolu tau e sa faci sex nu sa faci real telenovelas

| neutrino a răspuns:

Ii ceri prea mult, accepta-i sceneta!

| Dendoris a răspuns (pentru neutrino):

De ce sa ii accepte sceneta cand chiar il deranjeaza? Nici mie nu mi-ar placea ca ea sa vorbeasca cu fostul. Fostul nu degeaba e fost dar poate redeveni actual.

| Leerix a răspuns:

Tie iti place sa pui iubirea pe primul loc, ceea ce este extrem de frumos! Din pacate, ea pune orice altceva pe primul loc si isi cam bate joc de tine. Sincer, nu cred ca te iubeste cu adevarat din moment ce te trateaza in felul asta si renunta cu foarte mare usurinta la tine... Cand iubesti cu adevarat pe cineva tii cont la maxim de parerea persoanei de langa tine, te comporti cat poti de frumos cu acea persoana, nu ii ranesti sentimentele si nu iti bati joc de ea. Eu zic ca este foarte imatura si ca nu te iubeste cu adevarat... sad Mai bine renunti la ea daca te face sa suferi mereu. Intr-o relatie de iubire adevarata nu ar trebui sa suferi, ci sa fii fericit! Persoana de langa tine ar face tot posibilul sa te faca fericit si i-ar pasa la maxim de tine, de ceea ce simti si de ceea ce gandesti. Mai bine ii mai spui inca o data tot ceea ce te deranjeaza si renunti la ea. Va fi greu si vei suferi o perioada, dar candva vei intalni o persoana pentru care sa insemni totul si care te va iubi si aprecia cu adevarat si tocmai atunci vei intalni adevarata iubire, iubire in adevaratul sens al cuvantului.

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Chiar imi pare rau de tine, tu o iubesti prea mult ca sa iti dai seama ca e o mincinoasa. Daca te iubea te intelegea si lasa la o parte sceneta aia stupida. :/ Cand esti bun esti luat de prost! Ai grija pe cine iubesti, nu-i permite sa faca ce vrea ea. Ori te intelege, ori pa.

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Pentru ca e o domnisoara usuratica care cere atentie din toate partile in toate locurile

| KristenRichardson a răspuns:

Heey.E minunat că pui iubirea pe primul loc..Nu te gîndi la ceia ce spun alţii că băieţii cuminţi sunt puşi deoparte.Eu de exemplu sunt îndrăgostită de mult timp într-un băiat la fel.
Ştii,faptul că ea face aşa nişte faze răneşte mult,de aceia ar trebui să-i spui atent că ţie nu îţi place asta,ca de exemplu"Hey,uite,mă răneşte destul de mult aceste faze.Tu ştii cît de mult ţin eu la tine,dar ceia ce-mi spui,mă face să mă îndoiesc că tu ţii cu adevărat la mine,şi că nu sunt doar un schimb de vreme". Faptul că prietena ei se bagă între voi e destul de fustrant şi de aceia trebuie să pui punct aici.Îi zici prietenei aşa"uite,eu o iubesc mult pe ea,aş vrea tot timpul să fiu cu ea, însă uneori mă simt atît de jignit cînd tu intri în relaţia noastră.Te rog înţelege-mă, eu vreau să fiu cu ea mereu, însă ceia ce faci, mă deranjează". Iubita ta ar trebui să înţeleagă.
Totuşi faptul că cum ai pus-o să alege între scenetă şi tine nu prea a fost corect.Ai pus-o la o alegere destul de dificilă.Eu înţeleg că nu ţi-ar plăcea să o vezi cumm sărută pe altcineva, însă e alegerea ei. Încearcă să o vezi pe scenă, nu iubirea vieţii tale, ci doar o simplă adolescnetă în rolul său.Eu sper că nu vei ieşi cu inima frîntă, însă poate ţi-ar trebui o pauză? Sau vouă v-ar trebui o pauză.;(

| WgStefan a răspuns (pentru KristenRichardson):

Cum dracu sa se sarute cu altu? se vede ca esti cu*va si tu. Tu il iubest ipe prietenul asta a tau? te-ai saruta cu altu daca asa e "sceneta"? tie ti-ar conveni ca iubitul sa se sarute cu alta? ca na, asa e "sceneta"?

| WgStefan a răspuns (pentru KristenRichardson):

Te-a luat de prost. Si inca il mai iubeste pe fostul, de asta s-a suparat ca nu i-a zis la multi ani si i-a spus ca si tine la el, deci e clar. Spune-i mai repede sa renunte la sceneta sau te pierde. Pai ba frate, cum dracu sa se sarute cu atlu? insemna ca e o cur*va innascuta. Imi pare sincer rau pentru tine, stiu cum e! Baga-te mai mult in viata ei, uita-te la mesaje in telefon, cere-i parola de la facebook, sa vezi ce fel reactioneaza. Interzice-i lucrurile care te deranjeaza, tipa la ea, daca rezista si plange, e ceva, daca o doare in c*r inseaman ca chair nu tine la tine.

| KristenRichardson a răspuns (pentru WgStefan):

Pai,se vede ca esti demoralizat si needucat copilandru de 15, 16 ani.O cu*va esti tu..Eu i-am dat raspunsul meu..TPU e facut ca sa ajute nu ca toti adolescentii sa se numeasca la stinga si la dreapta cu*ve.

| WgStefan a răspuns (pentru KristenRichardson):

Am 20 de ani, "adolescento". Si inca nu mi-ai raspuns la intrebari.

| KristenRichardson a răspuns (pentru WgStefan):

Prostscrisule,dupa vorbirea ta, nici de 17 ani nu semeni.

| WgStefan a răspuns (pentru KristenRichardson):

Dupa vorbirea mea? Am facut vreo greseala gramaticala si nu stiu eu? De ce nu raspunzi la intrebari? Tu te-ai saruta cu altu daca asa e sceneta? sau ai fi de acord ca iubitul tau sa o faca?