| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca si acum imi veti da tot voi raspunsul.Cand aveam 9 ani si ceva tatal meu s-a recasatorit cu o femeie care mi-a devenit usor cea mai buna prietena. Dupa un an si ceva de la casatorie, tatal meu a plecat la munca in Olanda insa ne vedem cam de doua ori pe an.De atunci eu stau cu mama mea vitrega…deci cu ea imi petrec majoritatea timpului. Diferenta de varsta dintre mine si ea nu e chiar asa de mare(18 ani), ea avand 32 de ani acum deci impartim in mare parte aceleasi pasiuni insa ne certam si contrazicem pe chestii copilaresti spre exemplu pe haine(de obicei le impartim), pe cine a inceput data trecuta cearta(penibil). Amandoua suntem incapatanate insa de obicei ne impacam si fac eu primul pas, asa mi se pare normal. Vreau ca totul sa fie bine intre noi si sa avem incredere, doar ca de data asta am incurcat-o rau de tot.Motivul:duminica seara am inceput sa cantam la chitara, fiecare cu a ei si ea s-a intors iar eu am lovit-o cu chitara destul de tare in jurul fetei. Dupa cateva minute i s-a invinetit si umflat. Jur ca nu a fost cu intentie si acela ar fi fost ultimul lucru pe care l-as fi facut. Mi-a spus doar sa imi cer scuze sau o sa regret. A sunat a gluma mai mult si i-am spus doar ca a fost vina ei si apoi i-am dat gheata.Brusc s-a suparat si nu mai vorbeste cu mine.Acum i-am cerut scuze insa a zis ca e prea tarziu si se comporta doar ca "mama" si nu ca o prietena.Nu imi vine sa cred ca i-am facut asta si jur ca era ultima persoana careia as fi vrut sa ii fac rau. Ce sa fac sa fim din nou prietene?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

straight face complicata situatie, incerac sa vorbesti cu ea cere-ti cat mai multe scuze, da-te bine pe langa ea, nu-i iesii din voie si incearca sa fii fetita perfecta si dragalasa cateva zile pana se mai linisteste. Eu asa fac cu mama cand se supara mai rauhappy dupa vreo 2/3 zile eu zic ca-i trecelaughing nu stiu cum e a ta dar a mea asa ebig grin. succes!:*

| deny a răspuns:

Eu zic sa te prefaci ca nu exista si pur si simplu sa o lasi pe ea sa vina la tinebig grinbig grin