| mariamarybu a întrebat:

Buna TPU: spre marea mea dezamagire, vara asta am luat ceva kg in plus. puteti sa-mi spune-i niste diete pe care le-ti incercat si chiar au dat roade? as vrea sa slabesc cam vreo 5 kg.

Răspuns Câştigător
| Zapacitaaaa a răspuns:

In mod clar daca tii o dieta si nu faci exercitii fizice nu vei ajunge nicaieri. Trebuie sa mananci cat mai sanatos. Trebuie sa ai 3 mese principale pe zi + 2 gustari. Mesele principale nu trebuie sa fie foarte consistente ci trebuie sa contina multe fibre si vitamine. De exemplu dimineata poti manca un bol cu cereale integrale (sunt cele mai bune) cu lapte, la gustare (pe la ora 11.00) ai putea manca 1mar, urmatoarea masa (pe la ora 14.00) ar putea contine peste cu garnitura de legume, gustarea (ora 16.00) un iaurt dietetic simplu iar masa de seara (aproximativ ora 18.30) ar putea fii alcatuita din piept de pui la gratar cu garnitura de cartofi (fierti in nici un caz prajiti). Toata aceasta dieta trebuie sustinuta si de exercitii fizice. Sper ca ti.am fost de folos :*

2 răspunsuri:
| aurasauras a răspuns:

Disociat,in fiecare zi mananci aceeasi mancare,branza,ciorba,salam,paine, merge, morcovi nimic altceva cu ele

| Deedeek a răspuns:

Salam? Paine? Ciorba? Ma mir cum de nu zice si de ceva fast-food... Nu manca branza, n-o sa rezolvi nimic. Eu nu am tinut niciodata diete (si sincer nu inteleg de ce vrei sa tii tu.5 kg apar si dispar de la sine...dar in fine). Se stie ca 100g de branza contine mai multe grasimi decat 100g de carne de porc, considerata a fi pacatoasa rau. In principal ar trebui sa mananci legume, alea nu ingrasa.