| adysensation a întrebat:

stie cineva cum se fac clasele la liceul mihai viteazul din Ploiesti, de exemplu din 56 de elevii i-a pe primi 28 intr-o clasasi ceilalti in alta, sau ia primul cu ultimul si tot asa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de profil.
Daca sunt la acelasi profil, se aleg in functie de materia care ii "deosebeste". Spre exemplu, o clasa va da teza la o limba straina, iar cealalta clasa la alta limba straina (depinde de ce limba au studiat mai multi ani in generala).

| baf a răspuns:

Eu invat in caragiale si la noi s-au ales aleatoriu