| crisstinnaaa a întrebat:

winking Stie cineva niste citate/statusuri despre prietenie falsa/prieteni falsi? happy Dau funda pentru cele mai multe si mai frumoase! kiss

Răspuns Câştigător
| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

Uite aici mai multe sta`uri de prietenie falsa, invidie, etc.

1. Ma judeca altii cat nu ma judec eu.dar mi se rupe de fiecare data cu aceeasi placere MAXIMA!

2. A TreCuT aTaTa VreMe sh`Înk Nu a DisPaRuT••RaSa De Pryetenyy FaLsy Pe Care N`ai fyy vRuT Sa`y fyy aVuT•?•""

3. --"^~ poate am aere in cap...asta e doar problema mea...nu poti sa ma suporti. asta e doar problema
ta.nu ma cunosti.numai comenta.ai grija de viata ta nu de-a mea! ~^^

4. --"pOathe` ca nu ma supar`... pOathe st chiar fericitha` daca eram un []NIMENI[] cu sigurantsa` nu eram asa barfitha`!" []"

5. --Simt invidie, furie, manie, antipatie din partea unora pe care`i priveam cu simpatie!

6. --"Vorbeste-ma pe la spate...critica ta imi hraneste orgoliul...invidia ta ma face sa merg mai departe`!

7. --Spui c`am figuri ah? Asta e culmea.Esti un taran bai. Vorbesti aiurea.Te bagi in seama. Vrei poze moamaa.Da habar n`ai bai nici cum ma cheama `!

8. --"Barfeste`ma cat vrei ca te faci singur de ras`! In ziua de azi, totul e permis`!"

9. --"Încearca sa zâmbesti :], urmeaza sfatu`;>..."Fii fericit :]] toate trec bah da`le dreaqu!"

1o. Bai pissi poti sa ma urasti, nu`mi pasa... dar cand dai ochii cu mine sa te duci direct acasa!"

11. --Extraordinara si de ce nu, pentru unii superficiala., M-am saturat sa ma critice intr`una, acum e momentul ca toti sa`si tina gura!"

12. [?]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa

13. ¤¤¤Complimentele nu ma ridica criticile nu ma doaboara, sunt ceea ce sunt si nu ce vor altii sa fiu, Nu sunt perfecta…nici nu vreau…nici nu pot…Sunt doar eu si atat¤¤¤¤

14. --Sunteti cristale false care cand le-atingi se sparg. Gelozie si invidie e tot ce-aveti in cap.

15.
Prietenii sunt duşmani cu care am încheiat un armistiţiu, care nu este întotdeauna respectat în mod cinstit.

16.
Eu n.am nicio grija.grija mea o au altele!
7. Am să.i iert...

| crisstinnaaa explică (pentru Bombonyci_Lauriky_1996):

Poti sa imi dai mai multe? Si daca poti si niste citate.kiss

| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa....mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu, nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos... a fost!(am luat-o de pe un site big grin ) sper sa-ti placa big grin
1.Plec si nu-mi pasa las in urma mea o promisiune falsa ce am crezut in ea...plec si nu-mi pasa las in urma mea doar o pesoana falsa ce din minciuni traia...
2.>>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie.
3.

5 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Stalievus a răspuns:

Prietenia este ca si vremea.
Prieten poti fii doar cu tine insati.
Nimeni nu stie daca are prieteni.

| Athenna a răspuns:

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii. Adolf Hitler
Un trandafir, cit de frumos -tot isi schimba fata, dar un prieten credincios ramine toata viata!