| alexutzaa09 a întrebat:

Stiu ca acest site nu este dedicat temelor dar am nevoie de ajutor.Care este rolul virgulei din urmatoarul vers "Vorbeste-ncet, priveste-ma intruna..."? Multumesc...PS:dau funda celui/celei care raspunde primul/prima.

Răspuns Câştigător
| Raraa a răspuns:

Se foloseste la despartirea propozitiilor subordonate completiva directa sau indirecta, de loc, de timp, de mod, de scop, de cauza, conditionala, consecutiva sau a propozitiilor intercalate.

| alexutzaa09 explică (pentru Raraa):

Nu cred ca acesta este raspunsulhappy

1 răspuns: