| Sebi00 a întrebat:

Buna TPU sunt baiat si am 16 ani big grin vreau in vara asta sa'mi incep viata sexuala..sau cum se zicelaughing am cateva intrebari happy
1.Trebuie neaparat cu prezervativul? si daca da ..doare?(mai ales daca e prima data)
2. Daca o faci cu prezervativul te dezvirginezi?laughing
3. Daca amnd2 suntem virgini si cumva se rupe prezervativul sunt sanse sa ramana insarcinata?:S
dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| ImmortalQueen a răspuns:

Buna.
Da, trebuie sa folosesti mereu prezervativ, daca nu alta metoda de contraceptie. Pentru tine nu o sa doara, dar ai grija ca ea sa se simta bine, pentru ca ii va fi greu la inceput (din cate am inteles amandoi sunteti virgini).
Normal, fie cu prezervativ fie fara el tot se dezvirigneaza.
Daca se rupe prezervativul si nu ai ejaculat in ea, nu va ramane insarcinata. Nu iti face griji. happy

Pa, pahappy.

3 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

1.Nu doare
2. Da.
3. Dacă i-a venit menstruția, da.

| Fridăm a răspuns:

Dacă vrei ca în 9 luni de la contactul sexual să devii tată, nu, nu e neapărat să foloseşti. Pentru restul, eu zic să cauţi printre răspunsurile utilizatorului '' bursuc001 '' (http://www.tpu.ro/utilizator/wgql), fiindcă sunt elaborate şi, chiar dacă lungi, conţin toate informaţiile de care ai nevoie. Ia puţin din timpul tău, şi studiază'i răspunsurile, poate găseşti printre ele şi alte nelămuriri de ale tale. Informează'te corespunzător înainte să faci acest pas, ca să nu'ţi pară rău după aceea.

| GigiMenta a răspuns:

1. Da normal, si nu doare la fel de tare daca faci fara
2. Da este posibil
3. Depinde unde se rupe prezervativul daca se rupe in vagin da, daca nu ai scapat