| ady_2225 a întrebat:

as vrea si eu sa imi incep viata sexuala dar am niste intrebari:
-cum trebuie sa actionez prima data?
-o sa doara?
-cat timp o sa dureze prima data?
-o sa risc daca nu folosesc prezervativul prima data?

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa faci ce trebuie sa faci fara sa te stresezi.
nu o sa te doara nimic
cat rezisti...si cat rezista si ea ideal vreo 15 min cred pentru prima data
risti sa o lasi insarcinata si sa iei boli.

| Cătălina a răspuns:

Buna.In primul rand daca te-ai decis sa iti incepi viata sexuala trebuie sa folosesti neaparat prezervativul, chiar si prima data, altfel cred ca stii si tu la ce riscuri veti fi supusi, atat tu cat si iubita ta.
Prima data o sa o doara pe ea, nu pe tine, de asta trebuie sa fii atent si grijuliu.
Nu exista un termen limita, poate sa dureze si 10 minute si o ora, depinde strict de voi.

Mult succes si nu uitati de protectie.

| vasiledumitru a răspuns:

Sa-ti cumperi haine pentru bebelus ca si cu prezervativ si anticonceptionale ai sanse sa fii mamica.

| Opt1k a răspuns:

Fi atent... o sa doara putin. dar nu e neaparat sa se rupa ata. ea este un tesut conjunctiv elastic care se poate rupe si la al 2 sau 3 contact! mai bine foloseste prezervtivul pentru prima data! cat o sa dureze depinde de partener! cand se apropie de orgasm mai bine luati o pauza pentru saruturi si asa o sa dureze mai mult"!big grin

| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Prima data trebuie sa fi cat mai romantic cu partenerul tau si no sa te doara deloc o sa te simti in al 9-lea cer doar pe fete le doare prima data, dar daca faci totul ca la carte no sa simta deloc si o sa dureze pana cand o sa ajungeti amandoi la punctul culminant si risti foarte tare daca nu folosesti prezervativul mai ales daca si partenera ta o face pentru prima, aveti riscul sa primiti boli si ca partenera sa ramana insarcinata. Funda? plz

| Uca_1100 a răspuns:

Poi cu inceputu.De durut nu o sa te doara, daca esti la primul contact sexual poate vei avea sangerare.Sangerarea asta consta in ruperea atei (fraul preputului ). Aceasta ata nu trebuie sa se rupa neaparat la primul contact sexual. Ea poate sa se rupa la al doilea sau cand esti deja la o varsta matura. Prima data o sa dureze fff putin asa ca ai grija cum te termini sa nu te scapi inauntru, deci da FOLOSESTE PREZERVATIVUL daca nu vrei sa ai surprize.

Despre "Ata" http://www.seximus.ro/articole/penis_testicul.php#frau

Bafta!

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

Mai omule, de durat dureaza asta depinde cat te tine pe tine. du-te in baie masturbeazate si cronometreaza cam atat dureaza poate un pic mai putin sau mai mult.de durut nu doare, dar daca ti se rupe funiahappy desi sunt sanse mici de la primul contact te va ustura ceva timp. daca o cunosti de mult timp nu risti, dar a doua zi dai fuguta la farmacie si iei un postenor 2. daca iei si pastilele iti poti da si drumul in ea.
succesbig grin

| daniela_7403 a răspuns:

-sa fii relaxata si s-o faci din dragoste, cu cat mai multa pasiune
-da, o sa doara
-depinde de voi, poate 5 min, 15 sau chiar 3 min nu e un timp indicat
-da, o sa risti daca nu folosestiprezervativul
Succeswinking

| daniela_7403 a răspuns:

Estibaiat?laughing