| alexandrachivu a întrebat:

Buna,TPU! Sunt clasa a 8a si as vrea sa urmez liceul economic "Virgil Madgearu" Galati
cine este la acest liceu as vrea sa imi raspunda la cateva intrebari daca se poate:
-La ce profil esti?
- La ce materii se da teza?
-Cum ti se par profesorii?
-Cum ti se pare liceul(din punct de vedere al dificultatii)?
- La ce se poate da bac?
-Iti place la acest liceu?
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Adyy5 a răspuns:

Incearca si tu la un liceu in top 100 pe un profil decent.
Stiinte ale naturii/mate-info sau filologie.
Cu restul nu prea faci cine stie ce, iar mai departe de pe un profil precum stiinte sau mare info ai numeroase opțiuni dintre care macar una va fi o meserie pe care o vei face cu placere, dar nici nu vei muri de foame.
Degeaba faci ceva ce-ti place daca mori de foame.
Si dintre toate meseriile banoase nu cred ca toate ti-ar displace sau n-ai avea aptitudinile necesare pentru a deveni ceva in domeniul respectiv.

| alexandrachivu explică (pentru Adyy5):

Multumesc de sfat, dar eu stiu ce vreau si ce pesupune meseria pe care o sa mi o aleg

| Adyy5 a răspuns (pentru alexandrachivu):

Daca asta iti doresti...doar sa nu regreți mai tarziu.
Timpul nu poate fi dat inapoi.
Nu sunt din Galati, dar am un prieten de acolo.
Stiu doar ca a fost pe economic, dar era prea bun pentru liceul ala si s-a transferat la Emil Racoviță pe stiinte.