| piticuts a întrebat:

sunt fata am 14 ani si as vrea sa mai cresc putin in inaltime si sa slabesc vreo 2-3 kg.Am 1.57 si as vrea sa ajung cam la 1.65 si 42 de kilograme...Nu sunt plinuta dar as vrea sa fiu mai supla.Imi puteti da niste sfaturi sa exercitii pe care sa le fac?happy

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Fa jogging ca ajuta mult

calculeaza ce greutate trebuie sa ai:
http://www.calcule.ro/......copii.aspx

| amdr001 a răspuns:

Eu am 1.60 si am 43 de kg si nu sunt deloc plinuta, cred ca si tu esti bine... ai putea doar sa mai faci niste abdomene, exercitii fizice, si poate chiar un sport daca esti dispusawinking