| DauFunditzaa a întrebat:

Buna tpu.Sunt in a8a si trebuie sa ma gandesc la un profil de liceu. Vreau sa stiu daca merg la filologie pot da la drept?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

E irelevant in teorie ce profil termini dar sa stii ca daca dai la Drept, profilul filologic e CEL MAI BUN, avand in vedere faptul ca dreptul este o facultate umanista iar profilul filologic este un profil cat se poate de umanist de asemenea.

| aryenutzaa a răspuns:

Da poti sa dai linistita. Nu depinde atat de mult unde ai terminat ci admiterea.