| andreea117 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si as vrea sa urmez un profil pedagogic.Pentru maine, diriginta ne-a dat tema sa alegem ce cariera dorim sa urmam.Intrebarea mea este ce avantaje ai daca termini aceast liceu,in afara de a deveni educator/invatator?
In general,mie imi place sa scriu compuneri,sa cant la chitara, sa citesc, sa citesc reviste de psiholgie(unul dintre motivele alegerii acestui profil)
Va rog sa imi spuneti ce meserie mi s-ar potrivi?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai alte avantaje, poti deveni si profesor universitar, insa cu pasiunile tale te poti face si jurnalist sau profesor la facultatea de jurnalism.

| MisFit20 a răspuns:

O meserie de artist, sau ca profesor daca iti plac copii. Sunt sigur ca si cum chitara poti face multe.Acum depinde de tine unde te trage inima.

| MihaelaMiikii a răspuns:

Buna, si eu as alege acelasi profil happy Ce avantaje ai..pai in primul rand faci exact cea ce iti place si alte avantaje daca esti profesor.educator..ai vacante destul de lungi, nu ai un program foarte incarcat...cam asta ar fi