| Eu067 a întrebat:

Buna TPU! Sunt in clasa a noua la un liceu foarte bun din orasul meu si colegii mei m-au numit sefa clasei. Astazi, nu stiu exact din ce motiv, mi-am cumparat o sticla mica de vodka pe care am baut-o in incinta scolii, in toaleta( dupa care, am aruncat sticluta goala in veceu pentru ca am sperat ca daca trag apa se sparge de la presiune si cioburile se vor duce in canalizare) Bineinteles ca nu a functionat, dar nu mai aveam ce sa fac pentru ca nu voiam sa o scot din vasul de toaleta cu mana(nu mai era hartie…). Am asteptat in toaleta pana in momentul in care s-a facut liniste, crezand ca nu mai era nimeni la locul faptei, dar cand am iesit din toaleta am paralizat de frica: ERA O MARTORA! In momentul ala m-am panicat, pentru ca nu stiam de cat timp era acolo si daca vazuse cele intamplate, dar, pentru orice eventualitate, m-am prefacut ca nu s-a intamplat nimic suspect. Intamplarea face ca fix in momentul respectiv, doamnele de serviciu sa intre pe usa.(de mentionat ca martora statea sprijinita de caloriferul din baie si se simtea rau). Inevitabil, acestea au observat sticluta din veceu, iar concluzia a fost una singura: ori eu, ori martora eram responsabile de dovada gasita in closet. Profitand de statutul meu de sefa a clasei, dar si de faptul ca fata(martora) parea ca se simtea rau(ar fi putut parea ca e de la bautura, cred…) am inceput a urla: EA, EA A FOST! AM PUS-O SA O VERSE IN VECEU, DAR NU A VRUT, AM VAZUT-O CU OCHII MEI! Fata se albise mai rau la fata, dar dintr-un motiv sau altul nu a ripostat. Doamnele au apucat-o de brate si au dus-o instantaneu la director, iar in urma celor intamplate, acesta a decis infintarea unei adunari a consiliului profesoral si al elevilor in vederea scaderii notei la purtare. Intre timp, fata isi mai venise in fire si a inceput sa riposteze, zicand ca eu am mintit cu toate cele intamplate(evident ca nu a crezut-o nimeni). In calitate de sefa a clasei sunt nevoita sa ma prezint la consiliu. Nu stiu ce sa fac, ma simt foarte vinovata! In acelasi timp imi este atat frica, cat si rusine sa imi asum vina. Cum ar trebui sa procedez, va rog AJUTOR! (dau fundita)

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu știu cât de reală poate să fie această întâmplare,dar o să îți intru în joc.
Problemele din viata de zi cu zi nu se rezolva prin consumul de alcool,fumatul,ele funcționează poate,dar te asigur eu ca doar pe moment.
Pe lângă asta,îți pui sănătatea în pericol și dacă acum nu simți asta,cu timpul, înaintând în vârstă o să le observi.
Interesant cum ai băut o sticla întreaga de vodka și încă erai lucida, dacă îți pierdeai controlul de tot și ajungeai la spital pentru coma alcoolica?
Pe lângă faptul că ai dat dovada de imaturitate, ai făcut ceva de zece ori mai grav, ai făcut o persoana să se simtă prost pentru ceva ce nu a făcut.
Data viitoare încearcă să nu acuzi un om pe nedrept și să îți asumi prostiile făcute sau puteai pur și simplu să te comporți de parca nu știi cine a lăsat sticla respectiva acololaughing))

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alt troll plictisit

| Yasmin875 a răspuns:

Vei avea 8 la purtare.

| Felissa13Eden a răspuns:

Frumoasa povestea de pe wattpad.

| MistarGoGu a răspuns:

Nice! Faina telenovela! Aventurile adolescentei! Nu te vor duce la Rahova pentru o sticluță de vodka! Relax! Nici bice pe spinare ca nu esti intr-un stat islamic!
E o vorba " Cine sapa groapa altuia... "
Recunoaste! Cel mai bine! Serios!

| Madaxo97 a răspuns:

Ce imaginație bogata ai, apuca-te de scris povesti, te pricepi.